دسته‌بندی نشده

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

رزمندگان جان برکف استان یزد با حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی و در دفاع از اسلام و کشور اسلامی کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشتند و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کردند.

شهیدان «حسین سجادیان»، «فضل‌الله شیرزاد»، «رضا محسنی شعار»، «یدالله عسکری گلویک»، «علی‌اصغر شبستری»، «سید محمدعلی حسینی زارچ»، «اصغر کارگر حاجی‌آبادی»، «علی‌محمد رستکاری»، «محسن مصون»، «رضا آئین»، « جابر کریمی عزآبادی»، «جلیل مدیری»، «حیدرعلی نظری ندوشن» و «سید علی‌محمد فروغ‌نیا» شهدایی از استان یزد هستند که از ابتدای شهریورماه تا یازدهم این ماه به خیل کاروان شهیدان پیوستند.

در ادامه به طور خلاصه این شهدا را معرفی می‌کنیم.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید حسین سجادیان

هفدهم اردیبهشت ۱۳۳۵، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش علی، در آموزش و پرورش کار می‌کرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته صنایع فلزی درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند جهادسازندگی بود. سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت و مجروح شد. یکم شهریور ۱۳۶۲، با سمت جهادگر در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خاک سپردند.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید فضل‌الله شیرزاد

دوم بهمن ۱۳۴۵، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش حبیب، در شرکت راه آهن کار می کرد و مادرش معصومه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. کارمند شرکت الکترونیک بود. سال ۱۳۶۵ ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و هجدهم بهمن ۱۳۶۱، با سمت تک‌تیرانداز در جنگل امقر بر اثر موج‌انفجار مجروح شد. چهارم شهریور ۱۳۷۲، در زادگاهش بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید رضا محسنی شعار

بیست و دوم خرداد ۱۳۴۷، در روستای طزرجان از توابع شهرستان تفت به دنیا آمد. پدرش حسین، راننده کامیون بود و مادرش سکینه نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. کارگر کارخانه فرش و شاگرد آلومینیوم‌سازی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. ششم شهریور ۱۳۶۴، با سمت تک تیرانداز در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شکم، دست و پا، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین شهرستان یزد واقع است.

فرازی از وصیتنامه شهید:

شما امت حزب‌الله جبهه‌ها را خالی مگذارید که اسلامتان در خطر است.

صبر پیشه کنید که خداوند با صابران است.

ای جوانان مبادا در جوانی به فکر هوسرانی باشید که علی‌اکبر جوان در سنین جوانی جان خویش را در راه هدف اسلام فدا نمود.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید یدالله عسکری گلویک

چهاردهم بهمن ۱۳۲۵، در روستای نصرآباد از توابع شهرستان تفت به دنیا آمد. پدرش ابوالقاسم، کشاورزی می کرد و مادرش فاطمه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. فروشنده لوازم خانگی بود. سال ۱۳۴۳ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و چهار دختر شد. هفتم شهریور ۱۳۶۱، در تهران مورد سوء قصد نیروهای ضدانقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای روستای گلویک تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید علی‌اصغر شبستری

پنجم شهریور ۱۳۳۹، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش حسین (فوت۱۳۵۸) و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. نجار بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفتم شهریور ۱۳۶۰، با سمت تک تیرانداز در سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و دست، شهید شد. پیکر او را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خای سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

قدرروحانیون مبارز را بدانید و نگذارید که توسط شرقی ها و غربی ها کوبیده شوند.

از شما می خواهم تا آخرین نفس جلوی ضدانقلاب را ببندید.

در این زمان حمایت از روحانیت حمایت از قرآن و امام زمان است.

 کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند
شهید سید محمدعلی حسینی زارچ

یکم فروردین ۱۳۵۲، در شهر زارچ از توابع شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش سید رسول، پلاستیک فروشی می‌کرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته طراحی و نقشه کشی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه خدمت می کرد. هفتم شهریور ۱۳۷۴، در پیرانشهر دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر سقوط آمبولانس به دره به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای باغ رضوان زادگاهش واقع است.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

شهید اصغر کارگرحاجی آبادی

یکم مرداد ۱۳۴۳، در شهرستان یزد دیده به جهان گشود. پدرش علی کارگر کارخانه بود و مادرش خانم ملکه نام داشت. تا اول متوسطه در رشته انسانی درس خواند. شوفاژکار بود. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. هشتم شهریور ۱۳۶۲، با سمت تک تیرانداز در محور بم کرمان هنگام درگیری با اشرار و قاچاقچیان بر اثر اصابت گلوله به دهان، شهید شد. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خاک سپردند. او را علی‌اصغر نیز می نامید.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید علی‌محمد رستکاری

یکم اسفند ۱۳۳۸، در شهرستان یزد دیده به جهان گشود. پدرش احمد، گرمابه‌دار و کارگر ساختمانی بود و مادرش مریم نساء نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند دیپلم گرفت. انباردار شرکت ساختانی بود. در رشته ورزشی کاراته فعالیت می‌کرد. به عنوان گروهبان‌یکم ارتش در جبهه حضور یافت. هشتم شهریور ۱۳۶۱، با سمت مسئول گروه شناسایی در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش واقع است.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید محسن مصون

یکم خرداد ۱۳۴۸، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش غلامرضا، کارمند بانک بود و مادرش ربابه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه در رشته ریاضی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هشتم شهریور ۱۳۶۶، با سمت غواص در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و دست، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش واقع است.

فرازی از وصیتنامه شهید:

وظیفه شما در مقابل این خون های پاک، بندگی خدا و عمل به اسلام است.

مسئله مهم دیگر این‌که روحانیت را از خود جدا ندانید.

نگذارید سنگرها خالی بماند.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید رضا آیین

دهم فروردین ۱۳۴۲، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش محمد (فوت ۱۳۵۶) کارگر بافنده بود و مادرش خدیجه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. تعمیرکار خودرو بود. به عنوان پلیس وظیفه شهربانی در جبهه حضور یافت. هشتم شهریور ۱۳۶۱، با سمت تک تیرانداز در محور پیرانشهر سردشت هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر و سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش قرار دارد.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید جابر کریمی عزآبادی

دوازدهم آبان ۱۳۴۳، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش محمدحسین، راننده کارخانه بود و مادرش عصمت نام داشت. تا دوم متوسطه در رشته تجربی درس خواند. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. یازدهم شهریور ۱۳۶۲، با سمت تک تیرانداز در هنگام بمباران­ هوایی مریوان به شهادت رسید. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خاک سپردند.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید جلیل مدیری

دوم اردیبهشت ۱۳۴۳، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش علی، مربی ورزش بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم متوسطه در رشته راه و ساختمان درس خواند. راننده لودر بود. در رشته ورزشی تنیس روی میز فعالیت می‌کرد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. یازدهم شهریور ۱۳۶۳، در اهواز بر اثر اصابت ترکش به دست و سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش قرار دارد.

فرازی از وصیتنامه شهید:

گول زرق و برق دنیا را نخورید چون عاقبت همه ما زیر خروارها خاک است.

چیزی که ازانسان برروی زمین می ماند کارهای خوب انسان و خوبی های اوست که او را جاوید نگه می دارد.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید حیدرعلی نظری ندوشن

نهم فروردین ۱۳۳۶، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش حسن و مادرش مریم سلطان نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته بازرگانی درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. یازدهم شهریور ۱۳۶۰، با سمت فرمانده دسته در ارتفاعات بازی­ دراز هنگام درگیری با نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر وی در حسینیه‌سفلای شهر ندوشن تابعه شهرستان اشکذر به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیتنامه شهید:

بدانید که من بی‌هدف راه شهیدان را دنبال نکردم و کسی هم مرا مجبور نکرد.

من به خاطر خدا و اسلام عازم جبهه و جنگ می شوم.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید سیدعلی محمد فروغ‌نیا

پنجم تیر ۱۳۴۲، در شهرستان یزد دیده به جهان گشود. پدرش آقاجلال، کارمند اداره اوقاف بود و مادرش عصمت نام داشت. تا چهارم متوسطه در رشته مکانیک درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. یازدهم شهریور ۱۳۶۴، با سمت تیربارچی در محور اهواز آبادان دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر ضربه مغزی به شهادت رسید. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خاک سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

همیشه و تا آخرین لحظه به فکر و یاد قطرات خون آن عزیزان باشید که به ناحق ریخته شد.

انشاالله این انقلاب اسلامی پیشاهنگی باشد برای ظهور حضرت مهدی.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید محمدرضا غیاثی زارچ

بیست و هشتم آبان ۱۳۴۳، در شهر زارچ از توابع شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش حسینعلی، کارگر کارخانه بود و مادرش زینب نام داشت. تا سطح یک در رشته فقه و اصول در حوزه علمیه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم شهریور ۱۳۶۳، با سمت تک تیرانداز در کوشک بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. پیکر وی را در گلزار شهدای باغ رضوان زادگاهش به خاک سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

در چامعه ما روحانیون همواره رهگشا و راهبر امت بوده‌اند.

هرکاری می کنید نیت پاک داشته باشید.

در برابر هیچ کس جز خدا تسلیم نشوید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا