دسته‌بندی نشده

«همیشه تنها»

کتاب «همیشه تنها» تاریخ شفاهی خاطرات سرهنگ «سیدمحمد حسینی» است که توسط انتشارات خط شکنان به چاپ رسیده است.به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، کتاب «همیشه تنها» تاریخ شفاهی خاطرات سرهنگ «سیدمحمد حسینی» است که به کوشش «محمد معینی» در ۱۹۴ صفحه و توسط انتشارات خط شکنان به چاپ رسیده است.

آنچه در این اثر آمده است؛ مجموعه‌ای از خاطرات و واگویه‌های سرهنگ بازنشسته سیدمحمد حسینی فرمانده  گردان حضرت رسول الله (ص) تیپ مستقل ۱۸ الغدیر یزد است که کار ضبط آن از سال ۱۳۸۹ در قالب تاریخ شفاهی آغاز و اکنون به زیور طبع آراسته شده است.

این کتاب در ۷ فصل تدوین شده که فصل اول آن زندگینامه، فعالیت های انقلابی، خدمت سربازی، عضویت در سپاه و اولین اعزام را بیان کرده است.

فصل دوم این کتاب بازگشت به سروان، عملیات فتح المبین و بیت المقدس را در برگرفته است؛ بازگشت به یزد، عملیات خیبر، ماموریت مجنون –  موقعیت فکه – عملیات بدر، استقرار در پد خندق از محتوایات فصل سوم کتاب است.

همچنین فصل چهارم همیشه تنها؛ عمیلات والفجر ۸ را بیان کرده و خط پدافندی فاو و عملیات کربلای ۴ و ۵ در فصل پنجم آمده است.

عملیات کربلای ۸، والفجر ۱۰، بیت المقدس ۴، در فصل ششم روایت شده و فصل هفتم به ضمائم، تصاویر، اسناد و فهرست منابع پرداخته است.

کتاب «همیشه تنها» با همکاری کانون وکلای و ادار‌ه‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد به چاپ رسیده است.

در بخشی از این اثر آمده است: «از خودم قطع امید کردم، لباس هایم تک پاره، خونریزی و ضعف شدید، از بس غلت زده بودم ساعتم خرد شده بود، اسلحه ام را انداخته بودم، چشمم دیگر جایی را نمی‌دید؛ در آن لحظه گفتم: خدایا! همین جا تمامش کن دیگر بس است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا