دسته‌بندی نشده

هر قدرتی که برای نابودی اسلام ایجاد شود را در نطفه خفه می‌کنیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هر قدرتی که برای نابودی اسلام بخواهد ایجاد شود را در نطفه خفه می کنیم، گفت: جهاد ایران با استکبار جهانی به فرازهای آخر و پیروزی نزدیک شده است.

سردار سلامی در کنگره بزرگداشت شهدای جامعه پزشکی جهان اسلام ویژه شهدای مدافع حرم که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر یزد و سپاه الغدیر یزد برگزار شد اظهار داشت: تجلیل از شهیدان تجلیل از یک جاودانگی و یک حقیقت ماندگار در دستگاه آفرینش است.

وی خاطرنشان کرد: بیان ابعاد عظمت شهیدان و میدان جاذبه و تاثیری که آنها در حیات ما و نسل‌های پس از ما تا ابد آفریده‌اند از عهده کلمات خارج است اما این واقعیت مسلم را ما تجربه کرده‌ایم که هرگاه اسلام درخشید و هر زمانی خورشید پرفروغ اسلام از افق ایمان جامعه درخشیدن گرفت، همه کفار و مشرکان و منافقان در مقابل او صف‌آرایی کردند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شهادت حقیقتی است که راه پیروزی مسلمانان بر کفار را می‌گشاید و امروز هم به مانند صدر اسلام، به محض اینکه با پیروزی انقلاب، اسلام دوباره طلوع کرد، شهادت زمینه‌ساز پیروزی حق بر باطل شد و کارآمدی اسلام در اداره جوامع را به جهانیان اثبات کرد.

سلامی با بیان اینکه کفار می‌دانند که بر اساس تیره کردن فضا، ترویج جهالت و جلوگیری از بیدار شدن ملت‌ها و انسان‌ها می‌توانند حکومت کنند ادامه داد: راز این ایستادگی و مقاومت دنیای قدرتمند کفر و شرک در برابر اسلام در طول این ۴۰ سال در این حقیقت نهفته است که اگر اجازه تشکیل حاکمیت و ایجاد قدرت به جهان اسلام داده شود، اسلام با قدرت منطق بر میدان سیطره قدرت‌ها غلبه می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: شهیدان ما با خون خودشان اثبات کردند که می‌توان در برابر عظیم‌ترین قدرت‌ها ایستاد، شکست نخورد، حکومت تشکیل داد و جامعه را با این مدل اداره کرد.

سلامی تصریح کرد: زیباترین شکوهی که فرزندان این امت آفریدند اثبات این حقیقت بود که قدرت حقیقی از آن خداست و این موضوع را قرآن کریم به زیبایی در سوره حج به تمام انسان‌ها بیان کردند.

وی ادامه داد: این گونه تعابیر نیازمند مصادیقی در خارج از عالم ذهن و باور است که این حقیقت در برابر قضاوت جهانی پذیرفته شود و هنرنمایی شهیدان ما به معنای واقعی کلمه اثبات این حقیقت بود که کبریایی و قدرت اصلی از آن خداست و نباید از قدرت‌های شیطانی ترسید چرا که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده قدرت اینها عنکبوتی و سست است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمنان تمام تجهیزات و پیچیدگی‌ها را به کار بستند تا ما را بشکنند و به شکست بکشانند و اگر ما می‌شکستیم اسلام دوباره فروغ خود را از دست می‌داد و در واقع شکست انقلاب مصادف با شکست اسلام و همه مسلمانان بود به همین دلیل ما باید مقاومت می‌کردیم و می‌ایستادیم و حقیقتی جدید را روی زمین جاری می‌کردیم که نشان دهیم ما پیروز می‌شویم.

سلامی این موضوع را کار اصلی شهیدان انقلاب اسلامی ایران دانست و عنوان کرد: اگر جامعه ای در ذهن و قلب خود احساس پیروزی کند و از دشمن مقابل نترسد هرگز شکست نمی خورد.

وی گفت: ما تجربه داریم که سلاح‌ها برای شکست دادن ملت‌ها کارایی ندارند و تنها وسایل جامدی هستند که به درجه ایمان انسان‌هایی که آنها را به کار می‌گیرند قوت و تاثیر می‌گیرند و عنصر اصلی در هر نبردی انسان است و انسان متکی بر ایمان می‌تواند همه معادلات هندسی و فیزیکی قدرت را جابجا کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: وقتی از جوانان این انقلاب سوال می‌کنیم که چه آرزویی داریم و در جواب شهادت را به عنوان قوی‌ترین آرمان می‌شنویم نشان می‌دهد که این جامعه از هیچ قدرتی شکست نمی‌خورد.

آمریکایی‌ها حتی یک لحظه برای طرح‌ریزی توطئه علیه ایران را از دست ندادند

سلامی گفت: وقتی قدرتهای بزرگ در مردمک چشمان جوانان ما کوچک و حقیر هستند قطعا پیروزی از آن ملت ماست و راز و رمز پیروزی ما هم همین اقتدار و فرهنگ ناب شهادت است.

وی گفت: تا به امروز تمام این مخاطرات سنگین که حتی برای یک لحظه توقف نداشته و حتی در یک لحظه طراحان سیاست‌ها و استراتژی‌های آمریکا و متحدانشان از طراحی توطئه و اجرای آن علیه ملت ایران کوتاه آمده باشند و تمام مسیرها را برای غلبه بر انقلاب اسلامی ایران طی کردند و تمام تجربیات تاریخی خود را به صحنه آوردند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه همه این موارد مقیاس جهانی داشت گفت: با این وجود این سوال مطرح می‌شود که چگونه این ملت در برابر چنین حرکات عظیم دنیا ایستاد و درخشید؟

امروز روح ایثار و شهادت انقلابی مردم ایران در تمام جهان تکثیر شده است

سلامی تصریح کرد: در زمانی که ما در اوج ضعف نظامی به لحاظ امکانات بودیم و نه سلاح و نه تجربه داشتیم توانستیم بر این دشمنان غلبه کنیم و هرچه زمان پیش رفت، خداوند آنها را دچار زوال کرد و امت اسلام را با قدرت‌افزایی به شکل روزآمد و روزافزون مواجه کرد.

وی با بیان اینکه این روح ایثار و شهادت امروز در تمام جهان تکثیر شده خاطرنشان کرد: ما این را هم از آموزه‌های دین و آیات الهام بخش قرآن عظیم و هم از تجربه میدان آموختیم که استکبار قدرتی سست و شکستنی است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این حقیقت برای ما به اثبات رسیده که خداوند تا زمانی که مسلمانان در صحنه هستند امکان غلبه کفار بر مسلمانان را به وجود نمی‌آورد و تا زمانی که جلو بروند امکان غلبه آنها بر کفار و مستکبران را فراهم می‌کند.

سلامی با بیان اینکه مسلمانان هرچه به سمت خطر نزدیک‌تر می‌شوند ایمانشان قوی‌تر می‌شود گفت: تصور تحقیر شدن و تسلیم شدن در برابر دشمنان برای ملتی که از مرگ هیچ واهمه ای ندارد اصلا امکان پذیر نیست.

جهان ایران را ملتی مقاوم و با عزت در برابر استکبار می‌دانند

وی با بیان اینکه امروز همه جهان ایران را ملتی مقاوم و با عزت در برابر استکبار می دانند گفت: تا زمانی که ایران در برابر استکبار ایستادگی می کند قدرت این کفار روز به روز تضعیف می شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: البته مقاومت سختی‌های زودگذری دارد ولی یک استمرار سرشار از عزت و امنیت و شکوه و پیشرفت و آرامش و رفاه در پس این مقاومت قرار دارد، در مقابل سازش و تسلیم ممکن است ساده‌ترین راه باشد اما پس از آن از دست دادن کرامت، نداشتن شرافت، فقر و ذلت قرار گرفته است.

سلامی افزود: با مقایسه کوچکی بین وضع فعلی ایران با پیش از انقلاب و در زمان طاغوت می‌توان دریافت که الان ایران در جهان دارای چه عزت و اقتدار بالایی است.

شهادت نرم افزاری از قدرت است که امکان شکست ندارد

وی شهادت را نرم افزاری از قدرت دانست که امکان شکست در آن وجود ندارد گفت: این شهیدان ما به ویژه مدافعان حرم به استقبال خطر رفتند و فلسفه و منطق عظیمی در وجود آنها بود.

این مقام نظامی خاطرنشان کرد: غیر از ایمان این افراد با شعور و آگاه هستند و می‌فهمند که کجا و چه زمان باید با خطر جنگید و می‌دانند که ما اگر به استقبال خطر نرویم و جهاد نکنیم، خطر به استقبال ما می‌آید.

سلامی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم بنشینیم تا دشمن ما هرچه می‌خواهد قدرت‌افزایی کند و با اندیشه‌های پست اعتقادی به ما حمله کند بیان کرد: نباید اجازه دهیم قدرتی علیه ما شکل بگیرد و قدرت‌ها باید در نطفه خفه شوند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم در کنار ما ارتش‌های بزرگی برای از بین بردن اسلام شکل بگیرد و بعد از آن به مبارزه با آنها بپردازیم بلکه ما در دیگر ملل قدرت برای حفظ و ترویج اسلام تشکیل می‌دهیم.

فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: امکان اینکه قدرت‌ها باز هم بخواهند در جهان اسلام جولان بدهند و شئون مسلمانان را در کنترل بگیرند و سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اعتقادات جوامع اسلامی را مدیریت کنند دیگر ممکن نیست.

فشارهای دشمن ضامن پیشرفت ماست

سلامی با بیان اینکه ما در فرازهای نهایی جهاد در برابر دشمن هستیم گفت: ما الان موازنه را تغییر داده‌ایم و در اوج اقتدار قرار داریم به همین دلیل نگران نیستیم و امروز این حقیقت بر همه آشکار است که هرچه قدرت‌های بزرگ تلاش می‌کنند تا تحول‌های سیاسی در منطقه بیافرینند نمی‌توانند و هرچه برای منزوی کردن اسلام تلاش می‌کنند خودشان منزوی‌تر می‌شوند.

وی فشارهای دشمن را ضامن پیشرفت‌های ما دانست و گفت: دشمن قدرتمند زمانی که ملت با ایمان ما در صحنه هست یک موهبت بزرگ است و زمینه رشد ما را فراهم می‌کند و آرمان‌های ما با قدرت توصیف می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز ۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر در آمریکا هستند و با وجودی که این کشور اقتصاد بزرگی دارد اما ملتش وضعیت بسیار بدتری نسبت به ملت ایران که در تحریم و فشار هستند دارند.

آمریکا الان تمام توانش را به میدان آورده است

سلامی گفت: ما در محاصره هستیم ولی آنها آزاد و با همه جهان تعامل دارند اما مردمشان وضعیت بسیار بدی دارند و این وضعیت به دلیل نبود منطق و برنامه مناسب و مبتنی بر شعور و مردم‌داری است.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا سیاست حداکثر فشار را اعمال کرده گفت: این تمام قدرت آمریکا و متحدانشان است ولی ما هنوز ظرفیت‌های بسیار زیادی داریم که خفته هستند و اگر تمام این ظرفیت‌ها را بسیج کنیم قطعا با تغییر موازنه قدرت مواجه می‌شویم و استکبار با شکست مواجه می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا