مصاحبه ( گفت و گو )

نفوذ؛ عامل حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس بود

محمد علی درستکار با اشاره به این مطلب که نفوذ؛ عامل حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس بود ابراز داشت: دشمنان قسم خورده ملت ایران از کوچکترین فرصت برای نفوذ استفاده می کنند بنابراین مسئولان و مردم باید نسبت به مصادیق نفوذ هوشیار بوده و از حساسیت لازم برخوردار باشند.

تلفن محرمانه ریاست جمهوری در کاخ سفید به صدا در آمد. منشی مخصوص رئیس گوشی را برمی دارد و با اضطراب به اتاق رئیس جمهور وصل می کند مکالمه پشت خطی حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد؛ پس از پایان مکالمه، رئیس جمهور به سرعت از منشی می خواهد تا یادداشتی که در پاکت قرار داده شده را به ستاد کل ارسال کند.

پس از فرار آمریکایی ها از ایران، کاخ سفید اعلامیه ای را منتشر کرد؛«آمریکا در عملیاتی در صحرای طبس برای آزادی جان گروگان های اسیر در ایران با شکست روبه رو شد و اسناد سری و مهمی در بالگردها به جای مانده است»

پس از اینکه مدت زمان کوتاهی از پخش این اعلامیه از جانب کاخ سفید گذشت به دستور مستقیم بنی صدر، که در آن زمان سمت فرماندهی کل قوای ایران را برعهده داشت، بالگردهای به جا مانده از عملیات آمریکایی ها بمباران شد و اسناد سری و مهم باقی مانده در آتش سوختند و محمد منتظر قائم فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد به شهادت رسید.

محمدعلی درستکار یکی از همرزمان شهید در واقعه طبس؛ با بیان این که محمد بسیار با مردم مهربان بود و همواره به حل مشکلات آنان می اندیشید گفت: وی به قدری به فکر مردم بوده  و در قلب آنان نفوذ کرده بود که در مدت حضورش در کردستان علی رغم تبلیغات دشمن علیه سپاه علاقه مندان زیادی پیدا کرده بود.

درستکار افزود: محمد فوق العاده به نماز جماعت اهمیت می داد بطوری که هر کجا امام جماعتی نبود خود جلو می ایستاد و نماز را به صورت جماعت اقامه می کرد.

وی اضافه کرد: محمد قبل از انقلاب هم بسیار به دستورات دینی مقید بود و در جلسات دینی شرکت فعال داشت و من نیز در جلسات دینی  به همراه محمد در محله اکبرآباد شرکت داشتم محمد به اندازه ای خدایی بود که اکثر کارهایش را مخفیانه و به دور از چشم دیگران انجام میداد مثلا پوتین های همرزمانش را شبانه واکس می زد و اجازه نمی داد کسی از این ماجرا بویی ببرد.

همرزم شهید منتظر قائم در تشریح واقعه طبس گفت: امریکائی ها که برای پایان دادن به انقلاب ملت ایران  با کمک عوامل نفوذی  بالگردهای خود را در صحرای طبس به زمین نشانده بودند توسط طوفان شن که  به فرموده رهبر کبیر انقلاب «شن ها مامور الهی بودند» با خفت و مفتضخانه از کشور خارج شده و کوچکترین غلطی نتوانستند بکنند.

درستکار خاطر نشان کرد: به محض اینکه گزارش این حادثه به محمد منتظر قائم رسید ایشان تیمی را جمع آوری کرد و به سمت محل حادثه حرکت کردیم حدود ۵ عصر بود که به محل حادثه رسیدیم تجهیزات و اسناد بسیار مهمی از سوی امریکائی ها در صحرای طبس باقی مانده بود و یکی از بالگردها که به نظر مهمتر از دیگر بالگردها می رسید در فاصله دوری قرار داشت  توصیه بچه های کمیته طبس این بود که به دلیل حضور دو فروند فانتوم در آسمان طبس به بالگردها نزدیک نشویم ناگهان طوفانی شدید اتفاق افتاد به سختی خود را نگه داشته بودیم پس از دقایقی طوفان تمام شد اما هوا همچنان غبارآلود بود در این هنگام از فرصت استفاده کرده و به یکی از بالگردها نزدیک شدیم و مقداری تجهیزات نظامی را از آن خارج کردیم و محمد نیز در پی جمع آوری اسناد و مدارک بود که با بهتر شدن هوا ناگهان دو هواپیما در یک حرکت رفت و برگشتی  ابتدا بالگردی را که در فاصله دورتری قرار داشت و پس از آن بالگردی را که ما در نزدیکی آن بودیم بمباران کردند و  در این حادثه من، لاور و سامعی مجروح شدیم و محمد به خیل شهدا پیوست.

درستکار با اشاره به این مطلب که حادثه طبس به واسطه نفوذ آمریکائی ها در کشور اتفاق افتاد ابراز داشت: دشمنان قسم خورده  ملت ایران بارها و بارها به دنبال نفوذ در کشور بودند و از کوچکترین فرصت برای نفوذ استفاده کرده اند بنابراین مسئولان و مردم باید نسبت به مصادیق نفوذ هوشیار بوده و از حساسیت لازم برخوردار باشند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا