دسته‌بندی نشده

نشست‌های خاطره‌نگاری راهگشای مسیر نگارش در حوزه دفاع مقدس است

رئیس سازمان ادبیات و دفاع مقدس نشست‌های خاطره‌نگاری را راهگشای مسیر نگارش در حوزه دفاع مقدس دانست.سردار سرتیپ پاسدار «داود عامری» رئیس سازمان ادبیات و دفاع مقدس در سیزدهمین نشست خاطره‌نگاری دفاع مقدس با موضوع بررسی مرزهای خاطره‌نویسی و داستان استان یزد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: بیان خاطرات بازمانده از روزهای پر حماسه جنگ کلیدی است برای باز کردن در گنجینه پر ارزشی که حامل فرهنگ ملت ایران است.

وی افزود: امروزه جهان بشریت دچار نقاص شده و آنچه این نقص را برطرف می‌کند حفظ ارزش ها و بیان آنها است.

سردار عامری دفاع مقدس را جنگ شرافتمندانه دانست و ادامه داد: در روزهای جنگ تحمیلی رزمندگان ایران تلاش کردند با عالی‌ترین صفات انسانی در جبهه ها حاضر شوند.

رئیس سازمان ادبیات و دفاع مقدس تاکید کرد:  خاطرات و ارزش های آن دوران همچنان در جوامع انسانی و مسلمان ادامه دارد و دفاع مقدس را نمی توان به سال ها و صحنه‌های نبرد سلاح با سلاح محدود کنیم بلکه با وسعت دادن آن ارزش‌های انسانی متبلور می شود.

وی کار خاطره نویسی در حوزه دفاع مقدس را تخصصی و حرفه‌ای دانست و یادآور شد: تخصصی بودن این زمینه از ارزش‌های دست نوشته‌های ساده و خاک آلوده رزمندگان و شهدا کم نخواهد کرد.

سردار عامری راه‌های تبدیل شدن نگاه فرهیخته و انسانی به ادبیات فاخر  و تاثیر‌گذار را بر جهان اینگونه بر شمرد: گفت‌وگو، مجهز شدن به توانایی نگارش و آمیختن ادبیات با آرایه‌ها و صنایع ادبی از راه های انتقال ارزش‌های انسانی به نسل‌های بعدی است.

رئیس سازمان ادبیات و دفاع مقدس نشست‌های خاطره نگاری را راهگشای مسیر نگارش در حوزه دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: امسال در کنار دیگر برنامه ها در حوزه ادبیان توجه ویژه ای به بیان خاطرات و جلسات خاطره گویی داشته ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا