دسته‌بندی نشده

شکست آمریکا در واقعه طبس چهره دشمن واقعی انقلاب را نمایان‌ کرد

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد در بیانیه‌ای با گرامیداشت پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست خفت‌بار حمله نظامی آمریکا به طبس، معتقد است این حادثه، چهره دشمن واقعی انقلاب بیش از هر زمانی نمایان‌تر، و الهی بودن انقلاب نیز برای جهانیان روشن شد.

روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  یزد به مناسبت پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست خفت بار حمله نظامی آمریکا به طبس بیانیه ای را صادر کرد که در ادامه می خوانیم: «وقوع حادثه طبس و معجزات و امدادهاى الهى که در آن شکل گرفت، راوى حکایتى است که گویى بارها و بارها مشابه آن در ادوار مختلف و در عرصه ‏هاى پیکار حق علیه باطل رخ داده و مرور آن تفسیرگر یک روایت است؛ یدالله فوق ایدیهم، دستان خدا این‏بار در صحرایى برهوت و آرام بر دل دژخیمانى لرزه افکند که هرگز توان تحمل آرامش در کشورى اسلامى و توسعه بساط عدل الهى را نداشتند.

حادثه طبس براى آنان که اهل تفکرند، نشان از آن دارد که خداوند هرگاه اراده کند از به ‏ظاهر کم ‏ارزش‏ترین آفریده ‏هاى خود نظیر شن، براى سرنگونى ظلم و جور استفاده مى‏ کند تا قدرت لایزال خود را براى سردمداران کفر به تصویر بکشد. روایت توفان شن در صحراى طبس همسانى هدف‏دارى با سپاه بزرگ فیل ابرهه که براى نابودى خانه خدا صف کشیده بودند دارد. در آن واقعه تاریخى نیز سپاهى‏با آن عظمت توسط گروهى پرستو سنگ‏باران شده و به هلاکت رسیدند

پی شکست آمریکا در صحرای طبس، پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ بار دیگر نظریه پیروزی فن آوری بر ایمان رد شده، بر حیثیت و اعتبار جهانی انقلاب اسلامی افزوده گردید. به دنبال تجاوز نافرجام کماندوهای آمریکا در طبس، حضرت امام خمینی؛ رهبر بزرگ‌ترین انقلاب ضد آمریکایی با صدور پیامی فرمود: «اشتباه کارتر در آن است که گمان می‌کند با دست زدن به این مانورهای احمقانه، می‌تواند ملت ایران را که برای آزادی و استقلال خویش و برای اسلام عزیز از هیچ فداکاری روی گردان نیست، از راه خودش که راه خدا و انسانیت است، منصرف کند. کارتر نفهمید با چه ملتی رو به روست و با چه مکتبی بازی می‌کند. ملت ما، ملت خون و مکتب جهاد است. حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است.

واقعه طبس، ضمن فراهم آوردن اتحاد و یکپارچگی بیشتر نیروهای انقلابی ایران، حقانیت انقلاب اسلامی را در جامعه بین المللی به اثبات رسانید. در جریان این حادثه، چهره دشمن واقعی انقلاب بیش از هر زمانی نمایان‌تر، و الهی بودن انقلاب نیز برای جهانیان روشن شد. در حقیقت، خداوند متعالی با توفان شن، پرده دیگری از چهره زشت حاکمان واشنگتن را برداشت و تجاوز آشکار و مغایر با قوانین و موازین بین‌المللی آنان را به نمایش گذاشت.

این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد منتظرقائم فرمانده دلاور و انقلابی سپاه یزد و جمعی از همرزمان وی که در جریان اقدام خیانت ­بار بنی­ صدر در بمب­ باران و انهدام اسناد و تجهیزات جاسوسی آمریکایی­ ها در صحرای طبس به فیض شهادت نایل آمدند، تأکید کرده است: مقاومت و ایستادگی تاریخ ­ساز ملت ایران در برابر جبهه سلطه و استکبار تحت تعالیم و آموزه­ های اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) و به ویژه هدایت ­های پیامبرگونه حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) و مقام معظم رهبری امام خامنه ­ای عزیز(مدظله العالی) با هوشمندی و صلابت ادامه خواهد داشت و به مدد برخورداری از مجموعه ­­ی نیروهای مسلح مقتدر، کارآمد، مؤمن، انقلابی و آماده حضور در عرصه نبردی واقعی؛ گزینه ­های دشمن به ویژه تهدید عملی نظامی را بی­ اثر، ناکارآمد و مقهور صلابت و بزرگی خود خواهد ساخت.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا