دسته‌بندی نشده

خلبان «کیقباد اردشیری» در آرامگاه زرتشتیان تفت آرام گرفت

سرهنگ خلبان کیقباد (کیخسرو) فریدون اردشیری، خلبان بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و اهل روستای زرتشتی نشین «چم» از توابع شهرستان تفت در استان یزد، چشم از جهان فروبست.سرهنگ خلبان کیقباد (کیخسرو) فریدون اردشیری، خلبان بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایرام و اهل روستای زرتشتی نشین «چم» از توابع شهرستان تفت در استان یزد، چشم از جهان فروبست. روانشاد کیقباد اردشیری چم، در جبهه‌های حق علیه باطل بعنوان خلبان هواپیماهای F5 حضور داشت.

وی متولد دوم خرداد ۱۳۳۴ بود؛ مدرک خلبانی خود را از کشور آمریکا دریافت کرد و سپس به ایران بازگشت و به عضویت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در آمد، پس از بازنشستگی نیز در خطوط هوایی کیش ایر به خدمت پرداخت.

روانشاد کیقباد (کیخسرو) اردشیری چم، سالها درگیر بیماری تومور مغزی بود و در نهایت در نخستین ساعات سه شنبه ۷ خرداد ماه در بیمارستان فرخی یزد چشم از جهان فروبست.

وی در ابتدای جنگ در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام می کند: هرچند من زرتشتی ام  ولی برای دفاع از کشورم به جنگ با دشمن می روم.

تشییع پیکر این خلبان دفاع مقدس روز چهارشنبه با حضور گسترده زرتشتیان و مسئولان شهرستان و استان و از جمله مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مسئولین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد برگزار و در آرامگاه زرتشتیان تفت به خاک سپرده شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا