دسته‌بندی نشده

حماسه آزادسازی خرمشهر پیام ذلت‌ناپذیری ایران را تایید کرد

در بیانیه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد که به مناسبت سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر صادر شد، آمده است: «عملیات بیت‌المقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر یکی از نقاط عطف دفاع مقدس و بلکه تاریخ ایران به شمار می‌رود که طی آن پیام مقاومت و ذلت‌ناپذیری ایرانیان غیور و غیرتمند و تربیت‌یافتگان مکتب قرآن و اهل‌بیت (ع) رساتر از همیشه به جبهه ضدانقلاب و دشمنان انقلاب اسلامی رسید.»اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد به مناسبت سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:  «عملیات بیت‌المقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر یکی از نقاط عطف دفاع مقدس و بلکه تاریخ ایران به شمار می‌رود که طی آن پیام مقاومت و ذلت ناپذیری ایرانیان غیور و غیرتمند و تربیت‌یافتگان مکتب قرآن و اهل‌بیت (ع) رساتر از همیشه به جبهه ضدانقلاب و دشمنان انقلاب اسلامی رسید.

خلق حماسه‌ی سوم خرداد یادآور رشادت‌ها و از جان‌ گذشتگی‌های جوانان میهن اسلامی است که شهدای عزیز و گران‌قدرمان با اهداء خون‌های پاک و بذل جان‌های مطهر خود، این حماسه عظیم را در تاریخ افتخارات ملی و دفتر قطور خاطرات ملت شریف ایران اسلامی به ثبت رساندند.

سوم خرداد، روز مقاومت و پیروزی و تجلی فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی ملتی است که با اتکا به قدرت لایزال الهی، حماسه‌ای جاوید بر تارک این سرزمین آفریدند.

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، فتح خرمشهر را که امام خمینی (ره) فرمودند؛ «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، اوج خداباوری بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران دانسته و این رویداد بزرگ را نشان از عزم و ایمان الهی رزمندگان جان‌برکفی می‌داند که صادقانه و گمنام به استقبال شهادت رفتند تا ذره‌ای از خاک پاک میهن را به دشمن ندهند.

بازخوانی این حماسه تاریخی و ترجمان فرمایش حکیمانه امام راحل برای نسل‌های امروز، سناریوهای دشمن را با شکست مواجه و رشادت‌های فرزندان ایران اسلامی در آن دوران را جاودانه می‌کند.

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد، ضمن تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، این رخداد تاریخ‌ساز را که دارای زوایای خیره‌کننده و ظرفیت معنوی است یک الگوی مناسب برای ملت ایران جهت قرار گرفتن در مسیر سرافرازی و سربلندی می‌داند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا