دسته‌بندی نشده

بیمارستان های استان یزد نقش خود را در دفاع مقدس می نگارند

سید داود سید محسنی در جلسه ای که صبح امروز به منظور تدوین دانشنامه دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد، گفت: بیمارستان های فعال در زمان جنگ یزد، نقش خود را در هشت سال دفاع مفدس در قالب مقاله به رشته تحریر در می آورد.

 
سید داود سید محسنی مسئول تحقیقات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس این جلسه که با حضور نمایندگانی از بیمارستان های گودرز، افشار، سیدالشهداء، مجبیان، شهید رهنمون، و شهید صدوقی برگزار شد؛ اظهار داشت: دانشنامه دفاع مقدس به منظور بیان نقش استان یزد در جنگ تدوین می شود و ضروری است برای نگارش مقاله هر بیمارستان در جنگ خود آن بیمارستان کمال همکاری کند.
وی در ادامه با اشاره به روند کاری دانشنامه دفاع مقدس، بیان کرد: تاریخچه، اهداف، وظایف، مسئولین بیمارستان در زمان جنگ، تعداد مجروحین و چگونگی تامین هزینه درمان از جمله مواردی است که باید در مقاله های تدوین شده، ذکر شود.
در ادامه جلسه عبدالخالق جعفری مسئول امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ، گفت: در همه دنیا آثار جنگ را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهند همین موضوع ضرورت جمع آوری ونشر آثار دفاع مقدس ایران اسلامی را نشان می دهد.
وی ادامه داد: زحمات بسیاری که زنان و مردان در دفاع مقدس و در پشت جبهه انجام دادند، از دیگر ضرورت های نگارش دانشنامه دفاع مقدس و نشر آثار آن دوران می باشد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا