زندگی نامه شهدا

با وحدت در راه اهداف جمهوری اسلامی گام بردارید

بسیجی شهید حسن کماندار از شهدای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق در فرازی از وصیت نامه خود آورده است: همیشه در خط امام و اسلام حرکت کنید که خط امام، همان خط قرآن و خداوند است. به راه پاک روح الله ایمان داشته باشید و با وحدت بیشتر در راه اهداف جمهوری اسلامی پیش بروید.

 در دوران دفاع مقدس رزمندگان و فرماندهانی که نقش اصلی را در جبهه‌ها ایفا می‌کردند، از همه قشری بودند؛ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق نیز شهدایی را تقدیم میهن اسلامی مان نموده است. که بسیجی شهید حسن کماندار نیز از این دست شهدا می باشد.

در سال ۱۳۳۲ در روستای مبارکه، از توابع شهرستان بافق، در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در زادگاهش به پایان رسانید ولی به دلیل نا مناسب بودن وضعیت اقتصادی خانواده، به ناچار درس را رها کرد و برای امرار معاش، در کنار پدر به کار کشاورزش مشغول شد.

انسانی با عاطفه و خوش قلب بود؛ زمانی که انقلاب اوج گرفت وی به همراه خیل عظیم امت خدا جو در راهپیمایی ها شرکت فعال داشت. در سن بیست سالگی ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند دختر می باشد. پس از پیروزی انقلاب، به عنوان عضو فعال پایگاه مقاومت شهید چمران روستای مبارکه فعالیت داشت. با شروع جنگ تحمیلی، در سال ۱۳۶۱ به صورت داوطلب عازم جبهه شد و در عملیات والفجر مقدماتی شرکت نمود و در همان عملیات در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۶۱ در منطقه فکه به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش پس از گذشت سالها شناسایی و به زادگاهش بازگردانده شد.

فرازی از وصیت نامه این شهید

«همیشه در خط امام و اسلام حرکت کنید که خط امام، همان خط قرآن و خداوند است. به راه پاک روح الله ایمان داشته باشید و با وحدت بیشتر در راه اهداف جمهوری اسلامی پیش بروید.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا