دسته‌بندی نشده

ایجاد بستر مناسب برای استفاده از ظرفیت علمی نخبگان ایثارگر

احمد ابراهیمی خواستار زمینه لازم برای استفاده مناسب از تجارب و ظرفیت‌های علمی نخبگان و سرآمدان شاهد شد.به گزارش دفاع‌پرس از یزد، «احمد ابراهیمی»  پیش از ظهر پنج‌شنبه در ششمین همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان که در سالن همایش‌های حضرت باقر العلوم (‌ع) یزد برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران توانستند موجب سرافرازی کشور شوند، استفاده مناسب از تجارب و ظرفیت علمی نخبگان و سرآمدان شاهد می‌تواند موجب پیشرفت استان و ارتقای جایگاه کشور در منطقه و جهان شود.

ابراهیمی ادامه داد: امروز شاهد حضور پررنگ و موفق خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان در عرصه‌های مختلف علمی، مذهبی، فرهنگی، هنری و ورزشی هستیم و تعداد نخبگان شاهد استان از ۸۶ نفر در سال ۹۰ به ۳۹۷ نفر در سال جاری رسیده است.

وی افزود: ۱۹ درصد از نخبگان استان شامل ۷۷ نفر از خانواده شهدا، ۱۵ درصد از آزادگان و خانواده آنها و ۶۶ درصد جانبازان دفاع مقدس و فرزندان و همسران آنها هستند.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از نخبگان شاهد و ایثارگر در رشته علوم انسانی، ۱۹ درصد در رشته مهندسی و ۳۱ درصد در رشته تخصص و فوق‌تخصص پزشکی به جامعه در حال خدمت هستند.

ابراهیمی در پایان سخنان خود یادآور شد: نخبگان شاهد و ایثارگر استان در عرصه‌های ملی و بین المللی موفقیت‌های خوبی را کسب کردند که از آن جمله می‌توان به ۸۴ مقاله علمی پژوهشی، ۱۱ مورد تألیف کتاب، چهار مورد ترجمه کتاب، ۲ مورد اختراع و ۲ مورد طرح پژوهشی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا