دسته‌بندی نشده

اقدام خصمانه آمریکا به عزت سپاه اضافه کرد

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه بر عزت و حمایت‌های مردمی از این نهاد انقلابی اضافه کرد، گفت: اقدام اخیر آمریکا همدلی مردم ایران با سپاه را دوچندان کرد.به گزارش دفاع پرس از یزد،  آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با پوشیدن لباس پاسداری در هنگام اقامه نماز جمعه،  با اشاره به وقوع سیل در نقاطی از کشور اظهار داشت: سیل گرچه خسارت جانی فراوانی نداشت ولی خسارت‌های مالی زیادی به دنبال داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال باران‌های بسیار زیادی آمد و باران هم نعمت‌های بسیار زیادی دارد ولی به دلیل برخی کم‌کاری‌ها یا عملکردهای اشتباه ما، این نعمت با خسارت‌هایی روبرو بود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه کشور ما با یک دوره بسیار طولانی خشک‌سالی روبرو شده بود که دوست و دشمن برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند گفت: دوستان برای کاهش خسارت‌های خشک‌سالی و دشمنان برای استفاده از آن برای ابزاری در زمینه تاثیرگذاری بیشتر تحریم‌ها استفاده کند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی برنامه‌ریزی‌های متعددی کرده بود که به وسیله خشکسالی در ایران مواد غذایی کم شود و آنها هم مانع ورود مواد غذایی به ایران شود تا مردم به خیابان‌ها بیایند گفت: خدای متعال با این باران‌ها، توطئه دشمنان را خنثی کرد.

امام جمعه یزد افزود: نکته دوم این است که به هیچ عنوان نباید از نعمت‌ها و لطف خداوند ناامید شویم و ممکن است بعد از این سال‌های خشکسالی خداوند نعمت خود را به ما ارزانی کند.

وی افزود: نکته دیگری که در ارتباط با باران‌ها وجود دارد این است که ما حتی اگر چندین سال با خشکسالی روبرو هستیم، به هیچ عنوان نباید از باران‌های احتمالی غافل شویم و در چنین شرایطی سختی بکشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: نوسانات آب و هوایی و جوی وجود دارد و ممکن است خشکسالی وجود داشته باشد ولی بنا نیست که خداوند انسان‌ها را از خشکسالی بکشد و قطعا باید بدانیم که خداوند همیشه نعماتش را به ما ارزانی کرده و می‌کند پس باید آمادگی بهره‌گیری از آن را داشته باشیم.

ناصری یزدی عنوان کرد: نکته دیگری که در این سیل به وجود آمد و نعمت بسیار بزرگی است، وحدت فراگیر مردم ایران است که از همه اقشار و در تمام سنین، همه به میدان آمدند و دوباره روحیه همکاری، جبهه ایثار و فداکاری را نمایش دادند و در حال کمک به مردم هستند.

امام جمعه یزد ادامه داد: الان در مناطق سیل‌زده کاروان‌های مختلف از مردم و طلاب حوزه علمیه حضور دارند و در حال خدمت به مردم و تخلیه خانه‌های مردم از گل و لای هستند.

وی افزود: من با شنیدن خبر کمک‌های مردمی در هویزه، یاد همکاری‌ها و وحدت مردم ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس هستم که همه و همه آمدند تا غمی از مردم بردارند و تنها عده‌ای کمی که با نظام و انقلاب فاصله دارند و به دنبال جوسازی علیه نظام و انقلاب هستند، در صحنه کمک به مردم حضور ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه حمایت‌ها و کمک‌ها برای رفع مشکلات سیل‌زدگان تا پایان آن باید ادامه داشته باشد ادامه داد: باید مطمئن باشیم که اگر به همدیگر این چنین در تمام عرصه‌ها کمک کنیم، تمام مشکلات کشور برطرف می‌شود.

ناصری یزدی به حرکت ناشایست ترامپ و دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران اشاره کرد و افزود: اینکه آنها سپاه را تروریست نامیدند هیچ اهمیتی ندارد بلکه مقام و منزلت عزیزان ما در سپاه را هر روز بالاتر می‌برد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یک مجله آمریکایی هم این موضوع را مورد تحلیل قرار داده و گفته که آمریکا حرکت بسیار اشتباهی انجام داد و به وسیله این حرکت، امروز مردم ایران بیش از پیش با سپاه همراه و همکار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سپاه یک گروه سیاسی و جدای از این ملت نیست و از عظمت بسیار بالایی برخوردار است گفت: این نهاد بر اساس توکل و تقوا به مقابله با دشمنان در تمام عرصه‌ها می‌پردازد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به نام‌گذاری سال اشاره کرد و افزود: بحث رونق تولید باید با جدیت هرچه بیشتر مردم دنبال شود با تمام ظرفیت‌ها و استفاده از نیروهای جوان و با ظرفیت و نخبه اقدام به خودکفایی در زمینه‌های مختلف کنند.

ناصری یزدی ادامه داد: متاسفانه برخی از تولید کنندگان به محض اینکه با تحریم روبرو می‌شوند، دست روی دست می‌گذارند تا اینکه کامل با مشکل مواجه شوند با وجودی که در همان مجموعه‌ها هم ظرفیت تولید و خودکفایی وجود دارد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: بسیاری از این افراد هم می‌دانند که در ایران ظرفیت جوانان متقی و دلسوز و متخصص وجود دارد و همه اینها توانمندی لازم برای خودکفایی کشور در تمام عرصه‌ها را دارند ولی باز هم استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: در طول روزهایی که از امسال می‌گذرد من به تمام مدیران ادارات و شوراهای شهر و شهرداری بیان کردم که ادارات باید حتما اتاق فکر داشته باشند و از ظرفیت نخبگان استفاده لازم را به عمل آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا