دسته‌بندی نشده

استقبال ناشران از سومین دوره جایزه کتاب سال یزد

دبیر سومین دوره جایزه کتاب سال استان یزد از استقبال مناسب ناشران و نویسندگان از این رویداد فرهنگی خبر داد.به گزارش دفاع‌پرساز یزد، «شهاب‌الدین وحیدی مهرجردی» دبیر جایزه کتاب سال یزد از استقبال مناسب ناشران و نویسندگان از این رویداد فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: جایزه کتاب سال استان یزد یادمان شهید آیت الله صدوقی براساس رویکرد توسعه فرهنگی و اجتماعی بنا نهاده شده و هر ساله توسط خانه فرهنگ صدوقی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و موسسه خانه کتاب ایران به اهالی قلم استان یزد اهدا می‌شود.

وی افزود: تاکنون دو دوره از جایزه کتاب سال یزد برگزار شده که خوشبختانه با استقبال ناشران و اهالی قلم مواجه شده است و طبق آمارها در دوره سوم نیز، استقبال مناسبی از این جایزه شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد افزود: ثبت آثار در این دوره از جایزه از طریق اینترنت و حضوری انجام می‌گرفت و صاحبان اثر می‌توانستند آثار خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان یا به دبیرخانه کتاب سال واقع در خانه فرهنگ صدوقی تحویل دهند.

مهرجردی یادآور شد: در مدت اعلام شده ۶٩٨ عنوان کتاب در دبیرخانه دوره سوم جایزه کتاب یزد، ثبت شده است که نسبت به دوره‌های گذشته یک رکورد محسوب می‌شود.

وی افزود: ناشران و نویسندگان مجاز بودند آثار خود که از سال ٩۶ به این سو به چاپ رسیده و شرایط شرکت در جایزه سوم را داشته به دبیرخانه ارائه کنند. آثار در ١٢ گروه تفکیک شده است و جزییات آماری به زودی اعلام می‌شود. همچنین آثار برای داوری ارسال شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد در پایان خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه این دوره از جایزه کتاب سال یزد در اواسط تیرماه با حضور مسئولان و شخصیت‌های فرهنگی و اهالی قلم یزد، دانشگاهیان و حوزویان همزمان با روز قلم و سالگرد شهادت آیت الله صدوقی برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ کتاب‌های روزی که مرد شدم، دمنوش خاطرات و رازهای گل اناری با موضوع دفاع مقدس بخشی از کتب ارسالی برای شرکت در جایزه شهید صدوقی و کتاب برتر سال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا