دسته‌بندی نشده

آیین بزرگداشت شهید «عابدی» در یزد برگزار می‌شود

مراسم سالگرد شهید «منصور عابدی» از ۱۴ مرداد به مدت ۴ شب در یزد برگزار می‌شود.به گزارش دفاع‌پرس از یزد، مراسم سالگرد شهادت سردار رشید سپاه اسلام شهید «منصور عابدی» از شامگاه ۱۴ مرداد به مدت ۴ شب همراه با نماز مغرب و عشاء در یزد، ۲۴ متری امام شهر، بلوار شیخ صدوق کوچه شهید منصور عابدی برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و عموم مردم همراه با سخنرانی و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل‌بیت (ع) همراه است.
شهید «منصور عابدی» در آبان سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای متدین و زحمتکش دیده به جهان گشود.

وی در جریان قیام دهم فروردین یزد از ناحیه پا مورد اصابت نارنجک ساچمه‌ای قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد، با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه درآمد.

با آغاز جنگ تحمیلی و پس از مدتی خدمت در سپاه پاسداران، به همراه چند تن از برادران سپاه با عزیمت به اهواز پایه‌گذار تیپ «الغدیر» شد و بیشتر فعالیت و مسئولیت وی در جبهه‌ها و در واحد نیروی انسانی سپری شد.

این شهید والامقام در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۶۶ مصادف با شب عید قربان، در منطقه «سردشت» و در عملیات «نصر ۷» درحالی‌که مسئولیت فرماندهی گردان ادوات تیپ پیروز ۱۸ الغدیر را به عهده داشت، مورد اصابت ترکش کاتیوشا قرار گرفت و به آرزوی دیرین خویش نائل شد.

بخشی از متن نامه شهید منصور عابدی به همسرش در ذیل آمده است:

همسر گرامی! من و تو می دانیم که انقلاب اسلامی که همان اسلام است اکنون در زمان و مکانی واقع شده است که برای پیروزی آن نباید از هیچ کمکی دریغ کرد. باید به دیگران بفهمانیم که اسلام، قربانیان بزرگی از آغاز تاکنون داده و راحت به دست ما نرسیده و باید برای آن، طبق وظیفهای که داریم و خدا از ما خواسته کوشش کنیم. سستی ما در این زمان باعث میشود تا در روز قیامت مورد مؤاخذه و بازخواست خدا قرار گیریم و آن وقت است که پاسخی برای گفتن نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا