به گزارش خبرگزاری خط شکنان؛ علیرضا فضلی مسئول امور اساتید اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در مصاحبه ای  از برگزاری دوره آموزشی درس آشنایی با دفاع مقدس می گوید:

درخصوص برگزاری دوره آموزشی آشنایی با دفاع مقدس برای کارکنان دولت توضیحاتی بفرمائید.؟ چه کارهایی صورت گرفته است؟

نخست یاد شهدا را گرامی میداریم،شهدایی که بر گردن ما حق دارند.

درس دفاع مقدس به طور کلی در سال 1386 در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان 2واحد درس اختیاری به تصویب رسید .دانشگاه آزاد در این کار پیش قدم شد و دانشگاه آزاد اسلامی یزد و اردکان این کار را شروع نمودند و در نهایت دانشگاه دولتی در سال 1389به جمع آنها افزوده شد.

بخشنامه های مختلفی تبیین شد. آن زمان بحثی از این که کارکنان دولت و همچنین حوزه های علمیه نیز این درس رو بگذرانند نبود. بیشتر بحث در مورد دانشگاه ها و دانشجویان بود. بعد از مدتی رئیس جمهور وقت آقای احمدی نژاد طی نامه ای به کلیه استان ها اعلام نمود که کارکنان دولت نیز میتوانند طی 12 ساعت این در س را بگذرانند وگواهی برای این بزرگواران صادر بشود.

در خصوص این نامه جلسات متعددی با مرکز آموزش پژوهشی آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی درس آشنایی با دفاع مقدس تشکییل دادیم.

  • اولین جلسه آن درهفته دفاع مقدس برگزار شد
  • کارکنان شهرداری استقبال خوبی کردند و دومین دوره درسالن آمفی تئاتر شهرداری برگزار شد،که از حاضرین امتحان نیز گرفته شد.
  • سومین دوره نیز در میان کارکنان شرکت گاز در آذر ماه برگزارشد.

درس آشنایی با دفاع مقدس  برای روحانیون بخاطر رسالتی که بر دوش دارند از اهمیت بالاتری نسبت به دانشجویان برخوردار است ولی متاسفانه این درس درحوزه های علمیه هنوز به تصویب نرسیده است .

درخصوص برگزاری نشست های تخصصی خودتان درسایر شهرستانها توضیحاتی بفرمایید؟

طی نامه ای به فرمانداران محترم شهرستانها از آنها خواسته شد که جلساتی ترتیب بدهند تا معاونین و رؤسای دانشگاهها درآن حضور داشته باشند. و مانیز شرکت کنیم تادر مورد درس آشنایی با دفاع مقدس توضیحات وگزارشاتی بدهیم.

  • اولین جلسه در شهرستان تفت تشکیل شد .یک گزارشی از درس دفاع مقدس و شهرستان تفت دادیم .بخشنامه ها مرور شد.به ابهامات پاسخ داده شد

  • جلسه دوم در شهرستان ابرکوه.
  • جلسات بعدی نیز در شهرستانهای بافق، خاتم،دانشگاه ازاد بهاباد وهمچنین اشکذر برگزار شد

هدف از برگزاری این دوره های آوزشی  چیست؟

درس دفاع مقدس راه را برای آینده نشان می دهد یعنی چراغ راه است. برگزاری این دوره ها صرف مرور تاریخ گذشته نیست .خدامحوری ، ولایت مداری، خود باوری،ایثارگری، ابتکار و خلاقیت، تخصص محوری و دشمن شناسی شامل  این درس  می شود.

این  درس چراغ راهی در دفاع مقدس است .ما هرسال رزمایش را با شکوه اجرا کنیم تا حتی دشمنان جرأت فکر کردن حمله به ایران هم نکنند.در حال حاضر ما الگوی یمن ،فلسطین، سوریه و ... هستیم که همه ی اینها به برکت آشنایی با دفاع مقدس هست.

Template Design:Dima Group