رفتم طرفش و ازش پرسیدم: «چکمه‌هات کو؟!» جواب نداد. همه آن ۱۶ اسیر عراقی پوتین به پایشان بود. دوباره ازش سئوال کردم. باز هم جواب نداد. وقتی که اصرار کردم گفت: «یکی از اسرای عراقی کفش به پاش نبود، برای همین چکمه‌ام رو در آوردم و دادم به او.»

«رقیه کرمانیان» گفت: نقش زنان در پشت جبهه‌ها در حمایت و تشویق مردان و فرزندان‌شان به جهت حضور در جبهه و تشکیل هسته‌های محلی برای کمک و پشتیبانی مردان در جنگ، از عوامل موفقیت‌ساز دفاع مقدس بود.

سپاه الغدیر یزد حماسه بزرگ و انقلابی ۹ دی ماه را روز نمایش بصیرت هوشیاری و ولایت مداری ملت ایران اسلامی دانست.

نشست شورای راهبردی «زن و دفاع مقدس» با هدف برگزاری پنجمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت، در یزد برگزار شد.

هشتمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار در امروز در استان یزد افتتاح می‌شود.

پنجمین محفل خاطره «پایداری» ویژه «عملیات کربلای پنج» با حضور راویان و رزمندگان یزدی یک‌شنبه 24 دی در حوزه هنری استان برگزار می‌شود.

مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی در مسجد امام حسین (ع) در امامشهر یزد برگزار می‌شود.

«محمود ملک‌ثابت» شاعر مطرح استان یزد غزلی زیبا در وصف «حزب‌الله» لبنان سروده است.

شهید «رضا شیشیه‌بری» در فرازی از وصیت‌نامه خود گفته است: «گول منافقان را نخورید همواره پشتیبان ولایت فقیه باشد و این خط را رها نکنید».

مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد و جمعی از مسئولین نیروی انتظامی، با حضور در منزل شهید «خلیل ذاکری‌نیا» ضمن دیدار با خانواده این شهید والامقام از مقام والای ایشان تجلیل کردند.

مراسم یادبود شهید «سید محمد حسینی نسب» از شامگاه جمعه اول دی‌ماه به مدت چهار شب در روستای «خیرآباد» یزد برگزار خواهد شد.

امام جمعه میبد در پیامی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، مردم مومن و انقلابی شهرستان میبد را به حضور پرشور در راهپیمایی دوشنبه 18 دی ماه دعوت کرد.

در مراسم رونمایی آثار پژوهشی حوزه‌های هنری کشور، کتاب‌های «روزشمار انقلاب اسلامی در یزد» و «گزیده افتخار» از محصولات حوزه هنری یزد معرفی شدند.

مردم یزد امروز (یک‌شنبه) با برگزاری تظاهراتی، ضمن حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، اقدامات روز‌های گذشته آشوب‌گران را محکوم کردند.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره برادران شهید «امیرعلی و نعمت‌علی نامجو» در میبد برگزار می‌شود.

مردم یزد امروز (یک‌شنبه) با برگزاری تظاهراتی، ضمن حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، اقدامات روز‌های گذشته آشوب‌گران را محکوم کردند.

قرار شد یکی از فامیل‌های خودم را برایش خواستگاری کنم، جواب مثبت را گرفتم، اما نمی‌دانم چرا یک دفعه با خودم فکر کردم: «نکنه حسین شهید بشه!». دلم شور می‌زد. همه جا دنبال حسین گشتم، ولی پیدایش نکردم. گفتند: «رفته عملیات». حدود ساعت ۲ بعدازظهر بود که تلفن مقر زنگ زد. گفتند که حسین شهید شده و من باید بروم برای شناسایی‌اش.

مردم یزد همراه و هم دل با مردم سراسر کشور امروز (یک‌شنبه) برای بیعت دوباره با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب حماسه‌ساز شدند.

شهید «حسن احمدی» در نامه‌ای نوشته است: در این‌جا (جبهه) قرآن و دین تو را شناختم، در این‌جا تو را دیدم و معنی واقعی شهادت و زندگی اصلی را درک کردم، نویدت را شنیدم که شهدا مرا به مهمانی خود می‌خوانند.

مادر شهید «علی‌اصغر زمانی» دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

مراسم گرامی‌داشت سالگرد شهادت شهیدان «کاظم دهستانی» و «رضا حسن‌زاده» به مدت پنج شب در یزد برگزار می‌شود.

اواسط دی‌ماه یادآور خاطرات شیرین حضور رهبر معظم انقلاب در استان کویری یزد است، هرچند ۱۰ سال از آن روز‌های به یادماندنی گذشته، اما هنوز بازگو کردن شیرینی دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نقل مجالس و محافل یزدی‌ها است.

مادر شهید «علی میرجلیلی» دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: ادعای دروغین برخی عناصر وابسته به دشمن در خصوص ایجاد آشوب و اغتشاش به علت مشکلات اقتصادی مردم در کشور هویدا بود.

چهارمین محفل خاطره «پایداری» با موضوع «خاطرات خود نوشت» 26 آذر در یزد برگزار می‌شود.

مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت «علیرضا شاهدی» شامگاه سه‌شنبه 12 دی ماه در یزد برگزار می‌شود.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و هیئت همراه، صبح امروز (چهرشتبه) از پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان بازدید کردند.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان «محمود و اکبر حاجی‌مهدی» سه‌شنبه 12 دی ماه در یزد برگزار می‌شود.
 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد با بودجه‌ای بالغ بر 15 میلیارد تومان دهه فجر امسال افتتاح و تا پایان سال 1397 به طور کلی تکمیل خواهد شد.

مستکبرین، در رأس آن‌ها ایالات متحده [آمریکا]، همواره درصدد آن بودند و هستند تا شرایط دل‌خواه خود را در اقصی‌نقاط جهان اعمال کنند و هرگاه از سوی حکومتی فرآیندی جز این صورت پذیرد، سیاست‌مداران آمریکایی، نسخه براندازی نرم یا در مواردی رویارویی مستقیم را برای آن کشور می‌پیچند.

«محمود زمانی قمی» خواستار تشکیل ستاد تسریع در بهره‌برداری از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد با عضویت تمام اداراتی که می‌توانند در افتتاح این مرکز نقش ایفا کنند؛ شد.

احمدرضا را از طرف سپاه یزد به تهران و از آن‌جا با هواپیما به شیراز اعزام کردند و در بیمارستان نمازی شیراز در تاریخ ۱۳۶۱/۵/۱۸ بستری کردند. اما ناراحت بود که چرا با پول بیت‌المال و هواپیما او را به شیراز اعزام کردند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی 10 مرکز فرهنگی دفاع مقدس به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: دفاع مقدس به تمامی جناح‌ها و گروه‌ها تعلق دارد و بازدید کنندگان از مراکز فرهنگی دفاع مقدس عموم مردم هستند.

اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد طی فراخوانی به هنرمندان یزدی، قصد دارد تا آثار و اطلاعات آن‌ها جهت بهرمندی در موزه آرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان را جمع‌آوری کند.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» برای شرکت در جسله شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، امروز (چهارشنبه) وارد این استان شد.

همایش تجلی بصیرت انقلابی دوشنبه 11 دی ماه در دانشگاه علوم قرآنی بفروئیه میبد برگزار می‌شود.

جلسه شورای هماهنگی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد 22 آذرماه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام «محمدحسن زمانی» گفت: فتنه‌های جدید دشمنان به رغم شکست‌هایی که در گذشته خوردند، در راه است که مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مفاسد فرهنگی و اجتماعی، جریان نفوذ در حکومت، اعتیاد و ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان و حاکمیت اشاره کرد.

مراسم بزرگداشت شهید «حسین آخوندزاده»، شامگاه سه شنبه 21 آذرماه در یزد برگزار می‌شود.

همایش گرامیداشت حماسه 9 دی ماه سالروز بصیرت مردم ولایی یزد با سخنرانی امام جمعه اردکان در مسجد کشکنو برگزار می‌شود.

http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/download_0d2cd.png

مادر شهید «محمدرضا دشتی‌پور» دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

Template Design:Dima Group