در مراسم رونمایی آثار پژوهشی حوزه‌های هنری کشور، کتاب‌های «روزشمار انقلاب اسلامی در یزد» و «گزیده افتخار» از محصولات حوزه هنری یزد معرفی شدند.

به گزارش خط شکنان، به مناسبت هفته پژوهش و همزمان با رونمایی آثار پژوهشی مراکز استانی حوزه هنری، تازه‌ترین فهرست تولیدات پژوهشی حوزه‌های هنری سراسر کشور منتشر شد که نام دو اثر از استان یزد نیز در این فهرست وجود دارد.

کتاب «گزیده افتخار» اثر «محمدرضا کلانتری سرچشمه» و «روزشمار انقلاب اسلامی در یزد» اثر پژوهشی «محمدجواد بهبود‌زاده» و «محمدرضا کلانتری سرچشمه» به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد و با حمایت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، تولید و توسط انتشارات «سوره مهر» چاپ و منتشر شده است.

«روزشمار انقلاب اسلامی در یزد» در ۴۹۳ صفحه در قطع وزیری و در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده و وقایع و رویداد‌های آغاز نهضت اسلامی در استان یزد از سال ۱۳۴۱ تا سال ۱۳۵۸ را طبق اسناد و مدارک به صورت جزء به جزء روایت می‌کند و همچنین به تبیین نقش بزرگان و علما به خصوص شهید محراب آیت الله صدوقی (ره) در پیروزی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی می‌پردازد.

کتاب «گزیده افتخار» نیز در برگیرنده منتخبی از اسناد و اعلامیه‌های انقلاب اسلامی در استان یزد از سال ۱۳۴۱ تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین برگزاری جشن پیروزی جمهوری اسلامی در رفراندوم ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ است. این کتاب در ۳۳۹ صفحه در قطع وزیری و در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/

 

Template Design:Dima Group