http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/316697-215.jpg

سرپرست نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد و جمعی از مسئولین بسیج هنرمندان با حضور در منزل شهید «محمدرضا حاجی‌عبداللهی» از صبر و مقاومت خانواده این شهید والامقام تجلیل کردند.

به گزارش خط شکنان،«بی‌بی سادات موسوی» سرپرست نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد و جمعی از مسئولین بسیج هنرمندان با حضور در منزل شهید «محمدرضا حاجی‌عبداللهی» از شهدای هشت سال دفاع مقدس با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کردند.

سرپرست نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد در این دیدار، مقام والای شهیدان را توصیف نشدنی برشمرد و اظهار داشت: شهید زنده است و بعد از شهادتش خط و سیر هدایت‌گر خویش را همچنان ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به صبوری همه مادران شهدا از جمله مادر شهدای مفقودالاثر افزود: همه ما باید از سیره و منش شهدا پاسداری کنیم و عمل به وصایای آنان را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم.

«عصمت زارع» مادر شهید محمدرضا حاجی‌عبداللهی نیز در این دیدار، با اشاره به آمادگی و شوق فرزند شهیدش برای حضور در جبهه، خاطرنشان کرد: 14 سال بیشتر نداشت که یک مرحله بدون اجازه به جبهه رفت ولی بعد از آن از سن 15 سالگی تا زمانش شهادتش را در جبهه به سر برد.

این مادر بزرگوار در مورد نحوه شهادت فرزندش گفت: محمدرضا چهار مرحله در جبهه زخمی شد و جانباز جنگ بود، در عملیات کربلای 5 به شدت مجروح و مجبور شد مدتی را استراحت کند و بعد از آن دوباره به جبهه بازگشت.

وی افزود: پسرم روز نهم فروردین در عملیات والفجر 8 شهید شد اما به ما گفتند اسیر شده و من همچنان منتظرش بودم تا اینکه خبردار شدیم که مفقودالاثر است و بعد از چهار ماه چشم انتظاری اول تیرماه پیکرش را برایمان به ارمغان آوردند و کمی قلبم آرام گرفت.

زارع در خصوص نحوه جست‌وجوی پیکر فرزندش اظهار کرد: در عملیات والفجر 8 که پسرم مجروح می‌شود، همرزمانش از او می‌پرسند ما بمانیم یا برویم، او که می‌دانسته شهید می‌شود می‌گوید الان بروید ولی حتما جسمم را برای مادرم ببرید. بعد از اینکه به من گفتند مفقودالاثر است؛ همرزمانش که از وصیت محمدرضا با خبر بودند تصمیم به جست‌وجو در منطقه می‌کنند تا پیکرش را پیدا کنند و به عقب برگردانند.

این مادر صبور شهید حاجی‌عبداللهی ادامه داد: وقتی فرزندم را پیدا کردند و برای ما آوردند دست و پای قطع شده‌اش در کنار جسمش قرار داشت.

شهید «محمدرضا حاجی‌عبداللهی» در سن 18 سالگی در عملیات والفجر 8 بعد از چهار مرحله مجروحیت به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش بعد از تشییع باشکوه در گلزار شهدای یزد به خاک سپرده شد.

پسرم جانباز مفقودالاثری بود که بازگشت

 

پسرم جانباز مفقودالاثری بود که بازگشت

انتهای پیام/

 

Template Design:Dima Group