http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/297476-908_e3f1f.jpg

رزمندگان جان برکف استان یزد با حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی و در دفاع از اسلام و کشور اسلامی کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشتند و در این راه شهدای بسیاری تقدیم اسلام و انقلاب شد.

 

شهیدان «احمد شکیبائی ابرندآباد»، «محمدحسین نصیری»، «سیداصغر حسینی گاریزی»، «علیرضا دهقان طزرجانی»، «محمد دانش‌پرور» و «ناصر اشکالوئی» شهدایی از استان یزد هستند که  در نیمه دوم مهرماه به خیل کاروان شهیدان پیوستند.
 
در ادامه به طور خلاصه این شهدا را معرفی می‌کنیم.
 
ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید احمد شکیبائی ابرندآباد

يكم فروردين 1341، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حاج يدالله، كارگر كارخانه پارچه‌بافی بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره راهنمايی درس خواند. كشاورزی می‌كرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هجدهم مهر 1362، با سمت تک‌تيرانداز در سايت سلمان جوانرود توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای روستای ابرندآباد تابعه زادگاهش قرار دارد.

ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید محمدحسین نصیری

هجدهم مهر 1338، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش بهاءالدين، نانوا بود و مادرش خديجه نام داشت تا پايان دوره متوسطه در رشته انسانی درس خواند و ديپلم گرفت. در رشته ورزشی فوتبال فعاليت می‌كرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هجدهم مهر 1359، با سمت آرپی‌جی‌زن در دزفول بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند.

ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید سیداصغر حسینی گاریزی

يكم ارديبهشت 1345، در روستای گاريز از توابع شهرستان تفت به دنيا آمد. پدرش سيدعباس، كارگر بود و مادرش ام‌البنين نام داشت. تا پايان دوره ابتدايی درس خواند. سال 1362 ازدواج كرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. بيستم مهر 1364، با سمت تيربارچی در شلمچه بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وی در گلزار شهدای روستای حسين‌آباد تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید علیرضا دهقان طزرجانی

شانزدهم بهمن 1355، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش احمدعلی، كارگر بافنده بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره ابتدايی درس خواند. آهنگر بود. به عنوان سرباز در نيروی انتظامی خدمت می‌كرد. بيست و چهارم مهر 1376، با سمت تک‌تيرانداز در دوراهی رودان ميناب در حين مأموريت بر اثر سانحه رانندگی به شهادت رسيد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند.

ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید محمد دانش‌پرور

يكم فروردين 1331، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش احمد، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا اول متوسطه در رشته رياضی درس خواند. كارمند فرودگاه بود. سال 1355 ازدواج كرد و صاحب سه پسر و يک دختر شد. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم مهر 1365، با سمت تيربارچی در مهران توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت تركش به كمر و پهلو، شهيد شد.

پيكر او را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند. او را محمدعلی نيز می‌ناميدند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان‌ها برای تسکین دردهاست.

در همه کارها و در همه حال خدا را ناظر بدانید.

نگذارید دشمنان بین شما تفرقه بیاندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا کنند.

ستارگانی از یزد که مهرماه در آسمان شهادت درخشیدند

شهید ناصر اشکالوئی

بيست و پنجم دی 1345، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش برات‌الله، قصاب بود و مادرش منور نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. كارگر كارخانه ريسندگی بود. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. بيست و نهم مهر 1362، با سمت تک‌تيرانداز در بانه توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش واقع است.

فرازی از وصیتنامه شهید:

ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد.

ای جوانان مبادا در بی تفاوتی بمیرید که علی‌اکبر حسین (ع) در راه حسین (ع) و با هدف شهید شد.

برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید.

انتهای پیام/

Template Design:Dima Group