http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/257964-412_35a4a.jpg

رزمندگان جان برکف استان یزد با حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی و در دفاع از اسلام و کشور اسلامی کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشتند و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کردند.

 

به گزارش خط شکنان، شهیدان «حسین سجادیان»، «فضل‌الله شیرزاد»، «رضا محسنی شعار»، «یدالله عسکری گلویک»، «علی‌اصغر شبستری»، «سید محمدعلی حسینی زارچ»، «اصغر کارگر حاجی‌آبادی»، «علی‌محمد رستکاری»، «محسن مصون»، «رضا آئین»، « جابر کریمی عزآبادی»، «جلیل مدیری»، «حیدرعلی نظری ندوشن» و «سید علی‌محمد فروغ‌نیا» شهدایی از استان یزد هستند که از ابتدای شهریورماه تا یازدهم این ماه به خیل کاروان شهیدان پیوستند.

در ادامه به طور خلاصه این شهدا را معرفی می‌کنیم.

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید حسین سجادیان

 

هفدهم ارديبهشت 1335، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش علی، در آموزش و پرورش كار می‌كرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته صنايع فلزی درس خواند و ديپلم گرفت. كارمند جهادسازندگی بود. سال 1359 ازدواج كرد و صاحب يک پسر شد. از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور يافت و مجروح شد. يكم شهريور 1362، با سمت جهادگر در بيمارستان امام رضا (ع) مشهد بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسيد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند.

 

 

کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید فضل‌الله شیرزاد

دوم بهمن 1345، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حبيب، در شركت راه آهن كار می كرد و مادرش معصومه نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. كارمند شركت الكترونيک بود. سال 1365 ازدواج كرد و صاحب دو پسر و يک دختر شد. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت و هجدهم بهمن 1361، با سمت تك‌تيرانداز در جنگل امقر بر اثر موج‌انفجار مجروح شد. چهارم شهريور 1372، در زادگاهش بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين همان شهرستان به خاک سپرده شد.

 
 
کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید رضا محسنی شعار

بيست و دوم خرداد 1347، در روستای طزرجان از توابع شهرستان تفت به دنيا آمد. پدرش حسين، راننده كاميون بود و مادرش سكينه نام داشت. تا اول راهنمايي درس خواند. كارگر كارخانه فرش و شاگرد آلومينيوم‌سازی بود. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. ششم شهريور 1364، با سمت تک تيرانداز در شلمچه بر اثر اصابت تركش به شكم، دست و پا، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين شهرستان يزد واقع است.

فرازی از وصیتنامه شهید:

شما امت حزب‌الله جبهه‌ها را خالی مگذارید که اسلامتان در خطر است.

صبر پیشه کنید که خداوند با صابران است.

ای جوانان مبادا در جوانی به فکر هوسرانی باشید که علی‌اکبر جوان در سنین جوانی جان خویش را در راه هدف اسلام فدا نمود.

 
 
کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید یدالله عسکری گلویک

چهاردهم بهمن 1325، در روستای نصرآباد از توابع شهرستان تفت به دنيا آمد. پدرش ابوالقاسم، كشاورزی می كرد و مادرش فاطمه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. فروشنده لوازم خانگی بود. سال 1343 ازدواج كرد و صاحب يک پسر و چهار دختر شد. هفتم شهريور 1361، در تهران مورد سوء قصد نيروهای ضدانقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به سر، شهيد شد. مزار وی در گلزار شهدای روستای گلويک تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

 
 
کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید علی‌اصغر شبستری

پنجم شهريور 1339، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حسين (فوت1358) و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان دوره ابتدايی درس خواند. نجار بود. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. هفتم شهريور 1360، با سمت تک تيرانداز در سوسنگرد بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و دست، شهيد شد. پيكر او را در گلزار شهداي خلدبرين زادگاهش به خای سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

قدرروحانیون مبارز را بدانید و نگذارید که توسط شرقی ها و غربی ها کوبیده شوند.

از شما می خواهم تا آخرین نفس جلوی ضدانقلاب را ببندید.

در این زمان حمایت از روحانیت حمایت از قرآن و امام زمان است.

 
 

 

 کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند
 

 

شهید سید محمدعلی حسینی زارچ

يكم فروردين 1352، در شهر زارچ از توابع شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش سيد رسول، پلاستيک فروشی مي‌كرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته طراحی و نقشه كشی درس خواند. به عنوان پاسدار وظيفه خدمت می كرد. هفتم شهريور 1374، در پيرانشهر دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر سقوط آمبولانس به دره به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهدای باغ رضوان زادگاهش واقع است.

 
 
کبوترهای خونین‌بالی از دیار کریمان که در شهریورماه پر کشیدند

 

 

شهید اصغر کارگرحاجی آبادی

يكم مرداد 1343، در شهرستان يزد ديده به جهان گشود. پدرش علی كارگر كارخانه بود و مادرش خانم ملكه نام داشت. تا اول متوسطه در رشته انسانی درس خواند. شوفاژكار بود. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور يافت. هشتم شهريور 1362، با سمت تک تيرانداز در محور بم كرمان هنگام درگيری با اشرار و قاچاقچيان بر اثر اصابت گلوله به دهان، شهيد شد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند. او را علی‌اصغر نيز می ناميد.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید علی‌محمد رستکاری

 

يكم اسفند 1338، در شهرستان يزد ديده به جهان گشود. پدرش احمد، گرمابه‌دار و كارگر ساختمانی بود و مادرش مريم نساء نام داشت. تا پايان دوره متوسطه درس خواند ديپلم گرفت. انباردار شركت ساختانی بود. در رشته ورزشی كاراته فعاليت مي‌كرد. به عنوان گروهبان‌يكم ارتش در جبهه حضور يافت. هشتم شهريور 1361، با سمت مسئول گروه شناسايی در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به سينه، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش واقع است.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید محسن مصون

يكم خرداد 1348، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش غلامرضا، كارمند بانک بود و مادرش ربابه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه در رشته رياضی بود. از سوی بسيج در جبهه حضور يافت. هشتم شهريور 1366، با سمت غواص در فاو عراق بر اثر اصابت تركش به سر و دست، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش واقع است.

فرازی از وصیتنامه شهید:

وظیفه شما در مقابل این خون های پاک، بندگی خدا و عمل به اسلام است.

مسئله مهم دیگر این‌که روحانیت را از خود جدا ندانید.

نگذارید سنگرها خالی بماند.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید رضا آیین

دهم فروردين 1342، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش محمد (فوت 1356) كارگر بافنده بود و مادرش خديجه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. تعميركار خودرو بود. به عنوان پليس وظيفه شهربانی در جبهه حضور يافت. هشتم شهريور 1361، با سمت تک تيرانداز در محور پيرانشهر سردشت هنگام درگيری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر و سينه، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش قرار دارد.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید جابر کریمی عزآبادی

دوازدهم آبان 1343، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش محمدحسين، راننده كارخانه بود و مادرش عصمت نام داشت. تا دوم متوسطه در رشته تجربی درس خواند. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور يافت. یازدهم شهريور 1362، با سمت تک تيرانداز در هنگام بمباران­ هوایی مريوان به شهادت رسيد. پيكر وی را در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید جلیل مدیری

دوم ارديبهشت 1343، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش علی، مربی ورزش بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم متوسطه در رشته راه و ساختمان درس خواند. راننده لودر بود. در رشته ورزشی تنيس روی ميز فعاليت مي‌كرد. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. يازدهم شهريور 1363، در اهواز بر اثر اصابت تركش به دست و سينه، شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش قرار دارد.

فرازی از وصیتنامه شهید:

گول زرق و برق دنیا را نخورید چون عاقبت همه ما زیر خروارها خاک است.

چیزی که ازانسان برروی زمین می ماند کارهای خوب انسان و خوبی های اوست که او را جاوید نگه می دارد.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید حیدرعلی نظری ندوشن

نهم فروردين 1336، در شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حسن و مادرش مريم سلطان نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته بازرگانی درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. يازدهم شهريور 1360، با سمت فرمانده دسته در ارتفاعات بازی­ دراز هنگام درگيری با نيروهای عراقی بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. پيكر وی در حسينيه‌سفلای شهر ندوشن تابعه شهرستان اشكذر به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیتنامه شهید:

بدانید که من بی‌هدف راه شهیدان را دنبال نکردم و کسی هم مرا مجبور نکرد.

من به خاطر خدا و اسلام عازم جبهه و جنگ می شوم.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

 

شهید سیدعلی محمد فروغ‌نیا

پنجم تير 1342، در شهرستان يزد ديده به جهان گشود. پدرش آقاجلال، كارمند اداره اوقاف بود و مادرش عصمت نام داشت. تا چهارم متوسطه در رشته مكانيک درس خواند. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. یازدهم شهريور 1364، با سمت تيربارچی در محور اهواز آبادان دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر ضربه مغزی به شهادت رسيد. پيكر وی را در گلزار شهداي خلدبرين زادگاهش به خاک سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

همیشه و تا آخرین لحظه به فکر و یاد قطرات خون آن عزیزان باشید که به ناحق ریخته شد.

انشاالله این انقلاب اسلامی پیشاهنگی باشد برای ظهور حضرت مهدی.

کبوتر های خونین بال که در شهریور ماه پر کشیدند

شهید محمدرضا غیاثی زارچ

بيست و هشتم آبان 1343، در شهر زارچ از توابع شهرستان يزد به دنيا آمد. پدرش حسينعلی، كارگر كارخانه بود و مادرش زينب نام داشت. تا سطح يک در رشته فقه و اصول در حوزه علميه درس خواند. از سوی بسيج در جبهه حضور يافت. يازدهم شهريور 1363، با سمت تک تيرانداز در كوشک بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. پيكر وی را در گلزار شهدای باغ رضوان زادگاهش به خاک سپردند.

فرازی از وصیتنامه شهید:

در چامعه ما روحانیون همواره رهگشا و راهبر امت بوده‌اند.

هرکاری می کنید نیت پاک داشته باشید.

در برابر هیچ کس جز خدا تسلیم نشوید.

 

انتهای پیام/

 

Template Design:Dima Group