http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/231685-232.jpg«سکینه خانی‌زارچی» در مراسم اعلام برائت از مشرکین با ضربات باتوم دژخیمان آل سعود و از ناحیه سر و صورت مصدوم شد و در همان روز شربت شهادت را نوشید و به معبودش پیوست.

به گزارش خط شکنان، در سال 1285 در شهر یزد دختری به نام سکینه دیده به جهان گشود. پدرش شغل آزاد داشت و مادرش هم خانه‌دار بود. سکینه پس از طی دوران کودکی و نوجوانی ازدواج کرد و ثمره این ازدواج چهار فرزند بود.

وی که زنی پرتوان و خستگی‌ناپذیر بود در دوران زندگیش مشقت‌های فراوانی را تحمل کرد. او با صبر و ایمان به خداوند مراحل زندگی خویش را پشت سرگذاشت و پیوسته به فرزندانش سفارش می‌کرد که از مشکلات نهراسید و همواره در زندگی به خداوند توکل داشته باشید.
پس از مدتی از زندگی مشترک، همسرش از دنیا رفت و سکینه برای فرزندانش هم پدر بود و هم مادر و همواره به فرزندانش سفارش می‌کرد که پس از مرگم با یکدیگر صمیمی باشید و در شادی و غم یکدیگر را تنها نگذارید.
 سالها از پی هم گذشت و «سکینه خانی‌زراچی» راهی سفر حج شد و به دخترش گفت فکر می‌کنم این سفر برگشتی ندارد و به همین خاطر دوست دارم پذیرایی خوبی از میهمانان من داشته باشید.
سال 66 بود که سکینه خانم که اکنون سنی هم از او گذشته است برای انجام مناسک حج رهسپار سرزمین وحی شد و در مراسم اعلام برائت از مشرکین با ضربات باتوم دژخیمان آل سعود و از ناحیه سر و صورت مصدوم شد و در همان روز شربت شهادت را نوشید و به معبودش پیوست.

انتهای پیام/

Template Design:Dima Group