http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/209848-563-1-.jpg

ا اصایت موشکی که از ناوگان دریایی آمریکا شلیک شده بود، هواپیمای مسافربری ایران در آسمان آبی خلیج فارس از هم متلاشی شد و تمام مسافران این هواپیما به شهادت رسیدند که «مریم سلمکی» یکی از این شهیدان بود.

به گزارش خط شکنان، شهیده «مریم سلمکی» متولد 1331/10/21 پدرش کارمند اداره «راه آهن» و مادرش زنی عفیف و پاکدامن و خانه دار بود. مریم به همراه خانواده‌اش در جنوب شهر تهران زندگی می‌کرد.

بعد از اتمام مقطع متوسطه به استخدام اداره برق درآمد. دختری باحجاب بود و حفظ شئونات در محل کار برایش مهم بود.

در همین سال‌ها بود که یکی از آشنایان آن‌ها که اهل یزد بود به خانه آن‌ها رفت و آمد داشت و شیفته رفتار و منش مریم شد و از او خواستگاری کرد. ابتدا خانواده سلمکی دوری از مریم برای‌شان سخت بود ولی هنگامی که خصوصیات خوب اخلاقی آقای «ملک ثابت» را دیدند به این کار تن دادند و به رفتن دخترشان به یزد رضایت دادند.

آن‌ها زندگی مشترک‌شان را شروع کردند و صاحب 3 فرزند دختر شدند. این زوج موفق، تک‌ستاره‌های خانواده‌های خود بودند. نه مریم خواهری داشت و نه «علی محمد» برادری و بسیار احترام خانواده‌های یکدیگر را پاس می‌داشتند و خاطرشان برای همه بسیار عزیز بود.

مریم بسیار متین و باوقار بود و بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد. همسر مریم روز به روز در کارش موفق‌تر می‌شد و به همین خاطر و برای رونق دادن به بازار اقتصادی ایران تصمیم گرفتند راهی «دبی» پایتخت امارات شوند.

آن‌ها از یزد به بندرعباس رفتند تا از آن‌جا به فرودگاه بروند و با هواپیما به دبی سفر کنند. حتی به علت تأخیر مریم و همسرش افراد دیگری جایگزین آن‌ها شده بودند اما با رسیدن‌شان آن‌ها عازم سفر شدند.

هواپیما در باند قرار گرفت و اجازه پرواز گرفت، پس از چند دقیقه با اصایت موشکی که از ناوگان دریایی آمریکا شلیک شده بود هواپیما در آسمان آبی خلیج فارس از هم متلاشی شد و تمام مسافران این هواپیما به شهادت رسیدند. پیکر این دو شهید عزیز به یزد منتقل و در «خلدبرین» آرامش ابدی گرفت.

انتهای پیام/

 

Template Design:Dima Group