تعدادی از کتب ما

تلاش خستگى‌ناپذير 8 ساله، افتخارى است كه امروز نيروهاى مسلح و ملت ما مى‌توانند آن را در سوابق درخشان خود جاى دهند.اين جنگ مظهر و تجلى همه‏ى روحيات خوب و سازنده‏‌اى است كه يك ملت و يك كشور را مى‏تواند به تعالى حقيقى برساند.با توصیف مقام معظم رهبری مثل سابقه درخشان، رسیدن به تعالی حقیقت و گنج تمام نشدنی و...هر چه ازاین دفاع مقدس بگوییم و بنویسیم بی شک کم خواهد بود.سخن از ادبیات دفاع مقدس است. ادبیاتی که باید زبان گویای هشت سال مقاومت و پایداری مردمی باشد که با همدلی و هم آوایی و حمایتهای سیاسی قدرتهای فزون خواه، در جنگی نابرابر تاریخ پر اشک و خون این سرزمین را ورق زدند.ادبیات دفاع مقدس در بخش های شعر، خاطره و داستان خلاصه میشود. .

بخش اول که همان شعر باشد، کارکرد بسیار خوب و اثرگذاری دارد. بخش های دیگر آن داستان و خاطره که تا حدی توانسته ارزشهای به جا مانده را به خوانندگان خود انتقال دهد.تلاش ما در مدیریت ادبیات و انتشاراتمنجر به چاپ پنج کتاب در سال جاری شد که اهداف هر کدام را بیان داشته ایم.

گفتنش با تو

در کتاب گفتنش با تو،جرقه خوردنِ شوق رفتن به جبهه از دید یک نوجوان به زیبایی بیان شده است. به شکلی کهبرای تبدیل شدن این جرقه به دریای نور و گرما، نیازمند تلاش و بردباری رزمنده می باشد. تلاشی که بتواند مشکلات کم سن و سال بودن و دلبستگی های خانوادگی را برای رسیدن به جبهه برطرف کند. مطالب این کتاب رشادت های رزمندگان روحانی، همکاری و همراهی فرماندهان، کادریان و رزمندگان بسیجی را در ذهن خواننده بازسازی می کند. جنگیدن از یکسو با دشمن بعثی و از سوی دیگر با آب و هوای متفاوت جنوب از مطالب دیگر کتاب می باشد.روند شکل گیری تیپ الغدیر یزد و فرماندهانی که در طول جنگ به شهادت می رسند از مواردی است که به آن اشاره شده است.به طور کلی در این کتاب سعی شده است خواننده از فداکاری ها و بصیرت عزیزانمان در جبهه آگاهی و اطلاعات خوبی را کسب کند.

بازگشت به گلدسته

راوی در این کتاب از روزهای ابتدای انقلاب و آگاه نمودن خواننده از وخامت اوضاع می گوید. وخامتی که با شروع ترورها به شکل بد خود می رسد. شروع حملات هوایی و ناامنی، همدلی مردم را تقویت می کند. راوی به بیان همدلی زیبا و بهشتی می پردازد. کمک های مردمی نمونه زیبای آن می باشد. حال و هوای این نوجوانو دوستانش برای رسیدن به جبهه و سختی های آن خواننده را جذب می کند. همچنیندر جبهه و خط مقدم از رشادت های رزمندگان یزدی در طلاییه و مناطق دیگر می گوید.

مأموریت شن ها

کتاب ماموریت شن هاروایت تصویری ازابتدا تا نابودی کامل دشمن در صحرای طبس است. عکس های عملیاتدشمن با نام « پنجه عقاب » آورده شده است. عکس هایی که برنامه ریزی و آزمایش های گوناگون دشمن را نشان می دهد.در تصاویر، خاطر مطمئن شخصیت های آمریکایی از پیروزی کامل در قبل از عملیات را می بینیم. اما دریچه دوربین کارش تمام نمی شود و شکست ذلت بار دشمن را هم در صحرای طبس ثبت کرده است.قابل ذکر است در چاپ دوم این کتاب زیرنویس زبانهای انگلیسی و عربی را هم اضافه کرده ایم.

http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/final-jeld.jpg

تلاش ما جهت انتقال ارزش های دفاع مقدس به کودکان منجر به چاپ دو کتاب باغ دعا و دوربین بابا شده است.

باغ دعا

ایجاد همدلی با فرزندان شهید از شعر کودکانه یاری جسته ایم. تصویر کودکانه در کنار شعر کودک را همراهی می کند تا بتواند درک درستی از دنیای فرزندان شهیدبه وجود آورد. این کتاب با طرح خشتی شامل پنج شعر که یک فرزند شهید با پدرش درد دل می کند دنیای زیبای پدر و فرزند را به تصویر می کشد.نتیجه آن کمک به درک بهتراز حال و هوای فرزندان شهید است.

http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/jeld-3.jpg

دوربین بابا

از زبان فرزند شهیدی است که پدرش به عنوان عکاس راهی جبهه می شود. دوربین پدر باز می گردد اما پدر شهید می شود. احساس فرزند شهید و دلتنگی کودک در این شعر به خوبی نمایان می باشد. تصاویری که به همراه شعر آورده شده است موجب  فهم بهتر از فضای جبهه و شعر می شود..

 http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/jeld.jpg

گره

آنچه پیش روی شماست، مجموعه‌ای از خاطرات اینجانب در طول خدمت سی ساله‌ام در نیروی دریایی می‌باشد که بخشی از آن در دوران رژیم پهلوی و قسمت اعظم آن در جمهوری اسلامی بوده است. تعمق در خاطرات و مقایسه این دو دوره، وضعیت و اقدامات نیروهای مسلح و ارزش‌هایی که برای آن دو مقطع وجود داشته را تا حدودی مشخص می‌کند.

این کتاب دارای شش فصل است که چهار فصل آن به بیان خاطرات و فعالیت‌هایم در دوره خدمتی اختصاص یافته و در فصل پنجم، خاطراتی را به یاد فرماندهان و همکاران شهیدم نقل کرده‌ام و در فصل پایانی نمونه عکس‌ها و تقدیرنامه‌های مرتبط با موضوعات مطرح شده در کتاب را آورده‌ام که امید است مورد بهره‌برداری و استقبال خوانندگان محترم قرار گیرد.

http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D9%88-%D8%B1%D9%88-2-.jpg

چشمهای اسمانی

آنچه پیش روی شماست، تنها شمه‌ای از فریاد بی‌صدای عزیزانی است که سالیانی دراز دم ‌فروبستند و اینک، از زبان یکی از همرزمانشان، بر سطور این مکتوب، نقش بسته‌ است.

دل گفته‌هایی که مکتوب شده‌است، حاصل سی ساعت مصاحبه، با سرهنگ بازنشسته، جواد کمالی اردکانی، مسئول واحد اطلاعات عملیات تیپ مستقل الغدیر یزد است که ضبط آن از تاریخ 2/10/1390 تا تاریخ 28/7/1391 به درازا کشید.

متن حاضر، تنها، کارنامه‌ی یک رزمنده، یا عملکرد یک واحد نظامی نیست؛ بلکه واگویه‌ای از تقابل غم‌ها، شادی‌ها، اشک‎ها، لبخند‌ها، پیروزی‌ها و ناکامی‌ها و از همه مهم‎تر، حکایت دلدادگی‎ها و دل‌بریدن‌هایی است که جزء جدایی‌ناپذیر زندگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‎باشد.

 

رهایی در هور

می­خواست گمنام بماند و ماند. حتی اگر ده تا کتاب و فیلم و سریال و نرم افزار چندرسانه­ای برایش بسازیم، یا اتوبان و بزرگراه و میدان به نامش کنیم و یا یادواره و همایش و کنگره برایش بگیریم باز هم نمی­توانیم از گمنامی درش بیاوریم. نه فقط او بلکه همه نام­آوران مثل او. شاید لابه­لای همین شلوغ­بازار کاغذ و سی­دی و نگاتیوها، اسم و رسم­ها و همایش­ها گم­شان کرده­ایم. کجا باید پیداشان کنیم؟

 این­ها را گفتم که خیال خودم و بقیه را راحت کنم که قرار نیست با این نوشته­ها بتوانیم نام­شان را آن­جور که باید سر زبان­ها بیاندازیم، یادشان که بماند سر جای خودش.  

 http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%88%D8%B1-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-1-.jpg


خیلی دیر آمد و خیلی زود رفت. توی همین­ چند سال و چند ماه و چند روز که بود چقدر خاطره از خودش باقی گذاشت! شاید برای عده­ای این­ها فقط قصه و داستان کوتاه باشد، اما برای آن­ها که با او زندگی کرده­اند خاطره است. این خاطره­ها را نباید خواند باید چشید، باید مزه­مزه کرد.

ترنم خاطره

اینک آنچه در برابر شماست، مجموعه خاطراتی از فرزندان این ملت است. فرزندانی که از روستای فهرج استان یزد فرمان امام روح الله را لبیک گفتند و عاشقانه خود را فدای دین و مملکت خویش کردند. این کتاب گوشه کوچکی از سرگذشت انسانهایی است که اکنون به یک خانواده تعلق ندارند، بلکه فرزندان همه شما هستند. پس سرگذشت زندگی فرزندان خویش را با عشق و افتخار تورق کنید..

انارستان زخم

و اینک انارستان زخم در میعادی عاشقانه با شهدا و یادگاران هشت سال دفاع

مقدّس، آمده است تا در فراخوان حضور، میزبان قل مهای عاشقی باشد که با

الفبای ارادت،آرای ههای حماسهی‌ هشت سال دفاع مقدّس را در ابیات خویش

روایت میک‌نند.

شاعران با سلاح قلم خویش در سنگر کلمات ایستاد هاند. چون دید هبانان دلیری

که شرایط را رصد میک‌نند و آماد هاند تا با بصیرت و معرفت، دشمن را در این

جنگ نرم به عقب برانند که به فرموده ی‌ مقام معظّم رهبری در این جنگ نرم

وظیفه ی‌ مجموع ه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به

میدان آورد تا اثرگذار شود و شعر،رزمند های است که همیشه ایستاده است.

ورود کاربران

اعلان ها

http://khatshekanan.ir/uploads/uploads/khat-shekan-poster-copy_e6ad1.jpghttp://khatshekanan.ir/uploads/uploads/875-1.jpg


Template Design:Dima Group