http://yazd.basij.ir/sites/default/files/imagecache/node-gallery-display/pedashahidrmirhosani.jpgخط شکنان: پدر نخبه یزدی نیروی هوا فضای سپاه، شهید سید رضا میرحسینی گفت : سید رضا هر روز برای کارش غسل شهادت می کرد و بعد از هر نماز زیارت عاشورا می خواند.

به گزارش خط شکنان پدر نخبه یزدی نیروی هوا فضای سپاه ،شهید سید رضا میرحسینی در حاشیه مراسم اولین یادواره شهدای سرباز استان یزد در حسینیه ثارالله به ذکر ویژگی ها و خاطراتی از شهید پرداخت .

*به خاطر مسائل حجاب از کار در صدا و سیما بیرون آمد
پدر شهید سید رضا میر حسینی با بیان اینکه سید رضا در سال 1353 متولد شد و در آذر ماه سال 1390 در پایگاه موشکی ملارد به شهادت رسید  اظهار داشت: او دیپلمش را در هنرستان نعیم آباد یزد در رشته راه و ساختمان گرفت، سپس به داشکده شهید صدوقی یزد رفت و در صدا و سیما به عنوان طراح صحنه و بازیگر به مدت 3 سال کار کرد.

وی عنوان کرد: شهید 2 سال در قسمت دوبلاژ  صداو سیما کار کرد اما او در مورد حجاب خیلی حساس بود تا آن جا که به خاطر مسائل حجاب از کار بیرون آمد.

پدر شهید ادامه داد: بعد از مدتی به دلیل اینکه به کار در سپاه علاقه داشت از ما اجازه گرفت و وارد سپاه شد.

میرحسینی  گفت: سید رضا کسی بود که هم کارش، خودش و رفتارش ارزشی بود . و در راه خدا به مملکت و مردم عزیز خدمت کرد و حالا هم شاگردهای ایشان راه آنها را ادامه می دهند.

وی افزود: او در هر شرایطی خنده می­کرد و بسیار خوشرو بود. سالی 4 تا 5 دفعه به زیارت امام رضا (ع) می رفت و برای حل مشکلات خود از امام رضا(ع) کمک می گرفتند.

*هر روز برای کارش غسل شهادت می کرد

پدر شهید درخصوص اطلاع از خبر شهادت فرزندش بیان کرد: از طریق اخبار شنیدم ؛ می دانستم کار ایشان بسیار سخت و خطرناک است زمانی که گفتند انفجار رخ داده است احتمال می دادم که ایشان شهید شده باشد؛ ساعت 7 بعد از ظهر که خبر را شنیدم سریع عازم تهران شدم .

وی با بیان اینکه شهادت خودش یک ارزش و توفیق است، افزود: به خاطر رابطه پدر و فرزندی در ابتدا کمی ناراحت شدم و دلتنگ ایشان شدم ولی خوشحالم که این توفیق نصیب فرزندم شد .

پدر شهید درباره نحوه شهادت شهید اظهار داشت: یک تعداد از بچه ها بعد از اقامه نماز در نمازخانه مراسم زیارت عاشورا داشتند که در حین خواندن زیارت عاشورا به فیض شهادت رسیدند؛ زمانی که دوستان رفته بودند برای تحویل پیکر شهید "لبخند بر صورت سید رضا نقش بسته بود".

پدر شهید عنوان داشت: " سید رضا  در دل شب با خدا راز و نیاز می کرد، هر روز برای کارش غسل شهادت می کرد و بعد از هر نماز زیارت عاشورا می خواند".

*متوجه منظورش نبودیم تا روزی که خبر شهادت سید رضا را شنیدیم

پدر شهید ادامه داد: همسرش گفته بود که 12 روز قبل از شهادتش خواب این فیض عظیم را دیده بود ولی برای کسی بازگو نکرده بود و ما را برای آمادگی شنیدن خبر شهادت به دیدار خانواده شهدا می برد و صبر و بردباری خانواده شهدا را به ما نشان می داد؛ ولی ما متوجه منظورش نبودیم تا روزی که خبر شهادت سید رضا را شنیدیم .

وی با اشاره به دوران کودکی فرزندش اظهار داشت: از همان دوران کودکی اهل نماز جماعت و زیارت عاشوار بود و همیشه برای ما دعا می کرد . سعی می کرد به دوستانش هر گونه که شده کمک کند احسان و نیکوکاری داشت .

*با چند دوچرخه مستهلک یک دوچرخه جدید ساخت و به یک پسر یتیم داد

پدر شهید با اشاره به روحیه فداکاری و ایثارگری شهید گفت: در دوران کودکی هر موقع پولی به عنوان پول توجیبی به او می­ دادم او این پول را در مدرسه به دیگران کمک می­ کرد؛ او  از بچه­ های یتیم و مظلوم مدرسه حمایت می­ کرد و می­ گفت "هیچکس حق ندارد آنها را اذیت کند".

وی با بیان ابتکارات دوران تحصیل شهید، ذکر کرد: در زمان گرفتن مدرک دیپلم نیز با ساختن کاردستی های زیاد در مدرسه معروف شده بود؛ او ساخت کاردستی هایی همچون ماشین، هلیکوپتر، جک ماشین و .... انجام داده بود.

وی گفت: سید رضا با چند دوچرخه مستهلک یک دوچرخه جدید ساخت و به یک پسر یتیم داد؛ در سال 83 یک موتور سیکلت ساخت که الان در اختیار یکی از دوستانش قرار دارد.

پدرشهید در پایان گفت: وقتی با خانواده شهدا صحبت می کنیم که فرزندان شما چگونه بوده اند از پاسخ آنها متوجه می شویم که خداوند ابتدا شهدا را آماده می کند بعد آنها را می برد تا زمانی که آماده نشوی و خودت را آماده نکنی این فیض نصیب شما نخواهد شد پس در زندگی صداقت ، درستی و خداجو باشید تا انشاالله عاقبت بخیر شوید و خدا از شما رازی باشد.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر یزد

Template Design:Dima Group