گروه: اخبار
تاریخ: 12:59 :: 2019/08/08
شهیدی از زمره مستضعفین

شهید سید «محمد صحافی» از محرومین جامعه بود و به همین دلیل درد محرومین و مستضعفین را از نزدیک لمس می‌کرد و از این جهت در رنج آن‌ها سهیم بود.

شهید سید «محمد صحافی» از محرومین جامعه بود و به همین دلیل درد محرومین و مستضعفین را از نزدیک لمس می‌کرد و از این جهت در رنج آن‌ها سهیم بود.به گزارش دفاع‌پرس از یزد، شهید سید «محمد صحافی» متولد در مرداد سال ۱۳۴۴ ابرکوه است؛ او از همان کودکی معتقد به موازین و احکام الهی بود و چون خودش از محرومین جامعه بود لذا درد محرومین و مستضعفین را از نزدیک لمس می کرد و از این جهت در رنج آنها سهیم بود.

تحصیلات ابتدائـی را در مدرسه نسفی و تحصیلات راهنمایی را در مدرسه راهنمایی شهید مدرس و تحصیلات متوسطه را تا سال دوم نظری در دبیرستان شهید حقدوست طی ‌کرد وی به کلاس های دینی علاقه زیادی داشت و درسال ۱۳۵۷ که انقلاب حرکت خودش را به رهبری امام خمینی آغاز کرد، سید محمد یکی از کسانی بود که انقلاب شکوهمند اسلامی ‌را درک کرد و پیوسته کوشش می‌‌کرد که این انقلاب به پیروزی برسد و حکومت طاغوت سرنگون شود‌.

پس از پیروزی انقلاب فعالیت های چشمگیری را در ارگان ها و نهادهای انقلابی در‌خط امام داشت؛ وی یکی از اعضای فعال پایگاه شهید بهشتی بود تا این که جنگ تحمیلی از‌‌‌‌‌‌‌ طرف آمریکای جنایتکار آغاز گشت.

با شروع کار بسیج و سپاه ‌در نخستین فرصت برای آموزش روانه گشت اما چون پدر و مادر او به ایشان علاقه زیادی داشتند زمانی که از پادگان شهید دستغیب در حال اعزام به جبهه بود او را بازگرداندند.

وی در بازگشتن به پدر و مادرش‌گفته بود که من‌ راه را شناختم و بایستی در این راه شهید شوم پس از این که از پادگان آموزشی برگشته بود بار دیگر به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و در ‌عملیات والفجر‌2 که در تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۳۶۲ که با رمز یا الله آغاز شد شرکت کرد و در ۸ روز از عملیات می گذشت که بر اثر اصابت تیر دشمن بعثی به شکم شربت شهادت نوشید و به لقاء‌لله پیوست‌.