دسته‌بندی نشده

کلنگ‌زنی اِلمان «تن و تاک» در هفته دفاع مقدس

سرتیپ دوم پاسدار «رضا هدایتی» از کلنگ‌زنی المان «تن و تانک» در مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد.سرتیپ دوم پاسدار «رضا هدایتی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد از اجرایی شدن المان «تن و تانک» مربوط به کوچکترین شهید دفاع مقدس «محمدحسین ذوالفقاری» خبر داد و اظهار داشت: این المان با طراحی هنرمند بومی استان یزد «علی روحنده» با حمایت شهرداری و شورای اسلامی در هفته دفاع مقدس کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی افزود: اجرای المان «تن و تانک» مربوط به این شهید نوجوان در فاز اول محوطه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یزد کلنگ زنی خواهد شد.

هدایتی با اشاره به دیدار با خانواده این شهید ادامه داد: دیدار با خانواده این شهید به منظور توضیح ساخت این المان و دلجویی از آنان انجام شد.

محمدحسین ذوالفقاری در ۱۰ فروردین ۱۳۴۸ در خانواده‌ای متدین و مذهبی در شهرستان میبد، متولد شد. وی ‌از همان دوران کودکی به قرآن علاقه‌ای وافر داشت، به طوری که گاها وقتی پدرش به تلاوت قرآن می‌پرداخت، بازی کودکانه‌اش را رها می‌کرد و به آیات قرآن گوش فرا می‌داد.

وی در دوران مدرسه نیز بسیار فعال و کوشا بود و در کنار درسش به کار می ‌پرداخت و با توجه به حضور برادر بزرگش در جبهه، از همان زمان با آرمان‌های امام خمینی (ره) آشنا شد و با همه شیفتگی‌اش، تلاشش را برای حضور حتی کوچک در جبهه آغاز کرد.

محمدحسین ۱۲ ساله سرانجام در ۲۵ دی ۱۳۶۰ در تیپ ۱۷ علی ‌بن ابیطالب(ع) با اصابت چندین ترکش خمپاره جان به جان آفرین تسلیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا