دسته‌بندی نشده

همسر شهید «پاک‌نژاد» آسمانی شد

همسر شهید «سیدرضا پاک‌نژاد» دار فانی را وداع گفت.به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «زهرا سیمین دخت کنی» همسر شهید «سیدرضا پاک‌نژاد» پس از تحمل سی و هشت سال فراق صبح امروز دار فانی  را وداع گفت.

زهرا سیمین دخت کنی همچون همسر شهیدش رضا پاک‌نژاد از سجایای اخلاقی برجسته‌ای برخوردار بود و برای بزرگ کردن و تربیت فرزنداشان که یادگان همسر شهیدش بودند بسیار تلاش کرد.

سیدرضا پاک‌نژاد سال ۱۳۰۳ در شهرستان یزد متولد شد. وی در پزشکی و بررسی علوم و معارف اسلامی ۱۱۰ جلد کتاب تألیف کرده که مهمترین آنها «اولین دانشگاه و آخرین پیامبر» است که تا کنون ۴۰ جلد آن به چاپ رسیده است.

پاک‌نژاد در تمام مدت مبارزات روحانیت با رژیم شاه، علاوه بر خدمات اجتماعی در سنگر مبارزه، به دفاع از اسلام پرداخت. از یک سو با سخنرانی‌های ارشادی در دبیرستان‌ها و مجامع مذهبی، نسل جوان درس خوانده را با مبانی و ارزش‌های انسانی و انقلابی اسلام آشنا و از سوی دیگر با افشای رژیم، ماهیت پلید و منافقانه او را رسوا می‌کرد و همین امر سبب وحشت ساواک شد، به طوری که دائماً مورد تهدید تلفنی ساواک قرار می‌گرفت و یک بار نیز به ساواک اصفهان فرستاده شد و پس از آزادی و ادامه مبارزات افشاگرانه، چند نوبت نیز به مرگ تهدید شد.

تلاش‌های او در راه احیای اسلام پس از انقلاب نیز بی‌وقفه و مستمر ادامه یافت تا اینکه در ۷ تیر ۱۳۶۰ در جمع اعضای حزب الله به دیدار الله شتافت و در میان تشییع شکوهمند و دشمن شکن مردم یزد، در این شهرستان به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا