زندگی نامه شهدا

نقل رزم بی‌امانش نُقل هر محفلی است

در وصف شهید «یدالله رنجبر» همین بس که همرزمانش همواره رزم بی‌امان وی با قوای دشمن را در هر محفل و مجلسی به خاطر می‌آورند و به یاد رشادت‌های این قهرمان سرزمین عشق و ایثار در صحنه نبرد می‌افتند.

 

در دوران دفاع مقدس رزمندگان و فرماندهانی که نقش اصلی را در جبهه‌ها ایفا می‌کردند، از همه قشری بودند؛ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق نیز شهدایی را تقدیم میهن اسلامی کرده است؛ که سردار شهید «یدالله رنجبر» نیز از این شرکت است.

«یدالله رنجبر» نوروز سال ۱۳۱۷ در شهرستان «بافق» و در خانواه‌ای پاک و متدین دیده به جهان گشود. از همان کودکی با حضور در جلسات مذهبی، با علوم قرآنی آشنا و از اخلاق حسنه و صفات فاضله برخوردار شد. در جریان انقلاب، با حضوری فعال در تظاهرات و راهپیمایی‌ها علیه رژیم شاه، نقش خود را به خوبی ایفا کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عضویت کمیته انقلاب اسلامی شهرستان بافق در آمد و در فعالیت‌های فرهنگی مساجد شرکت فعال داشت. وی همچنین کمک به مستمندان و افراد بی‌بضاعت را وظیفه خود می‌دانست و در ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان در هیأت‌های سینه‌زنی و زنجیر‌زنی نقش موثری داشت.

وی در ماه‌های نخست جنگ تحمیلی داوطلبانه عازم جبهه‌ها شد و به خیل عظیم رزمندگان پیوست. مبارزه وی با دشمن بعثی تا عملیات «رمضان» ادامه یافت و سرانجام هفتم مردادماه سال ۱۳۶۱ در منطقه «پاسگاه زید» در چنگ نیرو‌های مزدور عراقی گرفتار آمد و بعد هم به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از سال‌ها به وطن بازگردانده شد.

در وصف این دلاور همین بس که همرزمانش همواره رزم بی‌امان وی با قوای دشمن را در هر محفل و مجلسی به خاطر می‌آورند و به یاد رشادت‌های این قهرمان سرزمین عشق و ایثار در صحنه نبرد می‌افتند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا