دسته‌بندی نشده

«مهاجر» خاطرات اولین شهید روحانی یزد

به همت سازمان حفظ و نشر آثار مشارکت روحانیون در دفاع مقدس یزد، کتاب «مهاجر» که شرح حال حجت‌الاسلام «جعفر اخوان رحیمی» اولین شهید روحانی یزد است، منتشر شد.به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، کتاب «مهاجر» مشتمل بر ۷۰ داستان کوتاه است که به اهم رخداد‌های زندگی روحانی مجاهد حجت‌الاسلام اخوان رحیمی؛ پرداخته است.

پرداختن به خاطرات این شهید از سه جهت حائز اهمیت بوده است؛ که عبارت است از اینکه حجت‌الاسلام اخوان رحیمی اولین شهید روحانی استان یزد است که به دعوت نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد حضرت آیت‌الله شهید صدوقی به همراه جمعی دیگر از روحانیون به مناطق جنگی اعزام شد.

آن شهید بیش از سیزده سال از عمر خود را در مناطق محروم که از حداقل امکانات رفاهی هم بهرمند نبوده‌اند، گذراند  و در آخر در طلب شهادت به جبهه اعزام شده است.

مجموع خاطرات و ترسیم شخصیت این روحانی مجاهد الگوی مناسبی برای روحانیون و طلاب جوان ارائه می‌کند که در سنگر تبلیغ و تقابل با باطل چگونه باید به مجاهدت پرداخت.

این اثر در ۴ خرداد ۱۳۹۸ با حضور آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی عضو فقهای شورای نگهبان، رونمایی شد؛ کتاب مهاجر در ۸۲ صفحه و قطع خشتی تنظیم شده و تلفیقی از متن و تصویر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا