دسته‌بندی نشده

ضرورت روشن شدن اهداف دفاع مقدس برای جامعه/ واقعیت‌های جنگ تحمیلی را به‌دور از احساس بیان کنید

آیت‌الله «محمد رضا ناصری» با تأکید بر این‌که اگر اهداف دفاع مقدس در جامعه ما روشن شود و آن فداکاری‌ها برای مردم بیان شود، این اهداف در جامعه سازنده خواهد شد، گفت: واقعیت‌های آن دوران را باید به دور از احساس بیان کنید و جوانان را آموزش دهیم تا با مسائل مربوط به دفاع مقدس آشنا شوند و بتوانند آن را در جامعه گسترش دهند.آیت‌الله «محمد رضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان یزد، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جمع کارکنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، با تشکر از توانمندی این اداره‌کل در جهت حفظ و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: اگر اهداف دفاع مقدس در جامعه ما روشن شود و آن فداکاری‌ها برای مردم بیان شود، این اهداف در جامعه سازنده خواهد شد؛ لذا برای این‌کار باید انگیزه‌های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس و نیت‌های پاک و خالص آن‌ها در جامعه روشن و در تاریخ ماندگار شود.

وی افزود: یکی از آثار رزمندگان و شهدا فرزندان آن‌ها هستند و کمتر کسی است که به فکر آن‌ها و تربیت آن‌ها باشد؛ اگر فزرندان شهدا طبق آداب و منش و انگیزه پدر‌ها و مادرهایشان آموزش ببینند، جامعه ما دارای یک لشکر عظیم و چند میلیونی خواهد شد.

امام جمعه یزد با تاکید بر تشکیل اتاق فکر در ادارات، تصریح کرد: اگر در کار‌ها از جوانان و افراد با تجربه‌ها کمک بگیریم، معنویات را در جامعه گسترش خواهیم داد.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اهمیت نشر آثار دفاع مقدس، تاکید کرد: واقعیت‌های آن دوران را باید به دور از احساس بیان کنید و جوانان را آموزش دهیم تا با مسائل مربوط به دفاع مقدس آشنا شوند و بتوانند آن را در جامعه گسترش دهند و واقعیات‌ها را به درستی برای نسل‌های آینده روایات کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در پایان اذعان کرد: خاطرات، فیلم‌ها، عکس‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس را جمع‌آوری کنید و آن‌هایی که خراب شده‌اند را احیا و بازسازی کنید و از مردم بخواهید تا این آثار را برای شما ارسال کنند و در حفظ و نگه‌داری آن بکوشید تا ماندگار شوند.

خاطرنشان می‌شود کارکنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، گزارشی از عملکرد خود در سال گذشته و همچنین برنامه‌های خود در سال پیش رو را به حضور نماینده ولی فقیه در استان ارائه دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا