زندگی نامه شهدا

شهیدی که تا آخرین لحظه جان حاضر نشد به امام توهین کند

در هنگامه نبرد در منطقه عملیاتی جنگل امقر به اسارت نیروهای عراقی در آمد و چون به خواسته آنان، به امام خمینی(ره) ناسزا نگفت، بلکه در مقابلشان ایستاد وی را به شهادت رساندند. پیکر مطهر شهید تاکنون مفقود مانده است. لازم به توضیح است خبر شهادت جواد پس از گذشت سیزده سال به خانواده اش داده شد.

در دوران دفاع مقدس رزمندگان و فرماندهانی که نقش اصلی را در جبهه‌ها ایفا می‌کردند، از همه قشری بودند؛ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق نیز شهدایی را تقدیم میهن اسلامی مان نموده است. که بسیجی شهید جواد حیدری پور نیز از این دست شهدا می باشد.

در سال ۱۳۳۴ در روستای جنت آباد از توابع بهاباد، در خانواده ای باصفا و مومن دیده به جهادن گشود و در دامان مادری مهربان و پدری زحمتکش پرورش یافت. وی از همان دوران کودکی در کار کشاورزی به پدرش کمک می نمود. سواد خواندن و نوشتن را نزد پدر بزرگش آموخت و قرآن خواندن را از همان کودکی فرا گرفت. انسانی سخت کوش بود و نقش او در حفاری چاه شهید بهشتی در گرگین آباد بر هیچ کس پوشیده نیست.

هنگامی که در معدن چغارت بافق، در قسمت حفاری مشغول به کار بود، تجاوز دشمن به خاک کشورش را برنتابید و به خیل رزمندگان پیوست. وی مدتی از طرف بسیج بافق ماموریت یافت تا نسبت به آموزش نظامی نیروهای بسیجی منطقه چاه گز زریگان اقدام نماید. او که تحمل ماندن نداشت سرانجام در عملیات والفجر مقدماتی شرکت جست و بنا به گفته همزرمان، در تاریخ ۲۱/۱۱/۱۳۶۱ در هنگامه نبرد در منطقه عملیاتی جنگل امقر به اسارت نیروهای عراقی در آمد و چون به خواسته آنان، به امام خمینی(ره) ناسزا نگفت، بلکه در مقابلشان ایستاد وی را به شهادت رساندند. پیکر مطهر شهید تاکنون مفقود مانده است. لازم به توضیح است خبر شهادت جواد پس از گذشت سیزده سال به خانواده اش داده شد.

فرازی از وصیت نامه این شهید

«همانطور که امام عزیزمان فرموده اند: «مسجد ها را خالی نکنید» که همین مسجد ها و مجالس دینی است که باعث پیروزی اسلام شده است.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا