دسته‌بندی نشده

شهادت ابتدای راه عاشقی است

زائر شلمچه در دلنوشته‌اش آورده است: «رفتیم تا همچون دانش آموزی سر کلاس شهدا درس شهادت بگیریم. از آنانی که گفتند سرخی خون ما را با سیاهی چادرت حفظ کن و آنان که درس آزادگی و فداکاری را به ما می‌دهند این است که می گویند؛ شلمچه قطعه‌ای از بهشت و شهادت ابتدای راه عاشقی است، نه انتهای آن».به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «فاطمه ضیاوشی» در دلنوشته‌‌ای،  سرزمین شلمچه را توصیف کرده است.

وی در این دلنوشته آورده است: «شلمچه نامی است آشنا برای هر کسی که عشق به شهدا دارد؛ شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدایی که از قطره، قطره خون آنها این انقلاب شهرت گرفت.

شلمچه برای آنان که نرفته اند غیر‌قابل وصف است، پا که به آن مکان مقدس گذاشتیم از کفش‌هایمان گذشتیم اگر چه شرمنده بودیم اما دست از پا درازتر نبودیم. اشک چشم‌هایمان مهمان خاک آکنده به استخوان‌های جوانان این مرز و بوم شد.

شهدا ما را طلبیده بودند رفتیم تا بدانیم و بفهمیم که از کجا به کجا رسیدیم تا مانند دانش آموزی سر کلاس شهدا درس شهادت بگیریم. از آنانی که گفتند سرخی خون ما را با سیاهی چادرت حفظ کن و آنان که درس آزادگی و فداکاری را به ما می دهند این است که می گویند؛ شلمچه قطعه از بهشت و شهادت ابتدای راه عاشقی است، نه انتهای آن».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا