دسته‌بندی نشده

راهیابی ۱۰ اثر از هنرمندان یزدی به مرحله نهایی جشنواره ملی «فانوس»

«محمد حسین صادقی» گفت: ۱۰ اثر از هنرمندان یزدی به بخش نهایی جشنواره ملی «فانوس» راه پیدا کرده است و اختتامیه دومین جشنواره فانوس از اول تا سوم آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

«محمدحسین صادقی» معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با اشاره به نتایج اولیه اعلام شده هیأت داوران دومین جشنواره ملی «فانوس»، اظهار داشت: با انتشار فراخوان دومین جشنواره ملی فانوس تا پایان فروردین‌ماه سال جاری، تعداد ۷۵ اثر از هنر‌های هفت‌گانه سینما، تلویزیون، تئاتر، هنر‌های تجسمی، موسیقی، نقاشی و حوزه‌های مربوط به هنر که به نوعی با دفاع مقدس و ایثار و شهادت مرتبط است، جمع‌آوری و به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی افزود: امسال دومین جشنواره ملی فانوس به صورت منطقه‌ای برگزار شد که استان‌های یزد، فارس، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان در منطقه سوم کشوری جای گرفتند.

معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد تصریح کرد: ۱۰ اثر از هنرمندان یزدی به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کرده است و اختتامیه دومین جشنواره فانوس از اول تا سوم آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی گفت: تئاتر‌های صحنه‌ای «خاک شیرین» اثر زمان «ارکمان» و «عشق به اختیار» اثر «محمدحسین حائری‌زاده» در بخش نمایشی، سرود «به یادتم» اثر «محمدسبحان زارع» و تواشیح «دور از حریم وطن» اثر «مجتبی کریمی» در بخش موسیقی، سه پوستر با نام‌های «الفبای عاشقی»، «محسن سردار» و «محسن بی‌سر آمد» اثر «حامد زارع» در بخش هنر‌های تجسمی، نمایش رادیویی «ماه کامل» اثر «حمید طلایی» و برنامه‌های ترکیبی «محرمانه» و «عمارت خورشید» اثر «ناهید فرجی» در بخش رادیویی، آثار راه یافته از هنرمندان استان یزد به بخش نهایی جشنواره ملی هنری فانوس است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا