دسته‌بندی نشده

دیدگاه تمدن اسلامی با تلاش خبرنگاران دست یافتنی است

سرهنگ رضا پورشمسی خبرنگاران را سفیران آحاد مردم دانست و گفت: آرمان‌های تمدن اسلامی ذکر شده در بیانیه گام دوم انقلاب، با تلاش خبرنگار دست یافتنی می شود.سرهنگ «رضا پورشمسی» فرمانده الغدیر یزد امروز در دیدار صمیمی با خبرنگاران با قرائت آخرین خبر ارسالی شهید صارمی اظهار داشت: این شهید تا آخرین لحظه زندگی اش دست از وظیفه خطیر خبرنگاری بر نداشت.

وی خبرنگاران را سفیران آحاد مردم دانست و افزود: آنان می‌توانند مسئولان را به پاسخگویی موظف کنند و مسئولان را به معنی واقعی کلمه مسئول نگه دارند یا به عبارتی مورد سئوال قرار دهند.

فرمانده الغدیر یزد تاکید کرد: خبرنگاران به عنوان پیشران توسعه‌ی مبتنی بر تکامل انسان‌ها در کشورمان هستند ولی کشورهای غربی توسعه و عمدتاً توسعه اقتصادی را مدنظر دارند.

سرهنگ پورشمسی بیان کرد: کشورهای غربی، کشورها را  توسعه‌ یافته و غیر توسعه‌ یافته دسته‌ بندی می کنند ولی در کشورمان توسعه مبتنی بر تکامل انسان‌ها و رسیدن به تمدن اسلامی مورد اهتمام بنابراین خبرنگاران مسئولیت خطیری برعهده دارند و قطعاً اگر از دیدگاه تمدن اسلامی فعالیت کنند، این وظیفه خطیرتر نیز خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به آرمان تمدن اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، یادآور شد: «ویل دورانت» فیلسوف، تاریخ‌نگار و نویسنده آمریکایی در جلد یازدهم کتاب تاریخ تمدن، پیدایش و اضمحلال تمدن اسلامی از حوادث بزرگ تاریخ است.

وی افزود: در این کتاب آمده است «اسلام طی پنج قرن از لحاظ نیرو، نظم، بسط قلمرو، اخلاق نیک، تکامل زندگی، ادبیات و علوم طب و فلسفه پیشاهنگ جهان بود ودنیای اسلام در جهان مسیحیت نفوذهای زیادی داشت  و علمای مسلمات ریاضیات، طبیعیات، هیات و طب را به کمال رساندند و به اروپا ارسال کردند.»

فرمانده الغدیر نگاه سازمانی سپاه پاسداران به همه آحاد مردم را نگاه انقلابی یا غیر انقلابی دانست و ادامه داد: دایره انقلابی بودن مردم به مراتب وسیع‌ تر از دایره غیر انقلابی است به طوری که اکثریت مردم و مسئولان را دربر می گیرد ولی عده قلیلی هم هستند که با ایجاد اخلال در جامعه امنیت، جان و ناموس این مردم را نشانه رفته‌اند که با آنها با جدیت و اقتدار مقابله خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا