دسته‌بندی نشده

خواب شهادتی که محقق شد

شهید «محمد رشیدی» آن‌قدر عاشق شهادت بود که شهادت خود را در خواب دید و پس از آن قرض‌های خود را پرداخت و از هم‌رزمانش طلب حلالیت کرد.به گزارش دفاع‌پرس از یزد، شهید «محمد رشیدی» در  شهریور سال ۱۳۴۸ در روستای مریم‌آباد شهرستان ابرکوه متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان عدالت واقع در همان روستا به پایان رساند.

محمد به لحاف‌دوزی علاقه‌ی زیادی داشت و همین باعث شد که مدرسه را رها کند و به این شغل روی آورد. نوجوانی را پشت سر گذاشت و وارد دوره‌ جوانی شد. چند تن از دوستان محمد تصمیم گرفته بودند که به جبهه بروند. محمد هم با آن‌ها همراه شد.

این شهید سه ماه در جبهه‌ غرب و سه ماه در جبهه جنوب برای حفظ میهن و دفاع از آرمان‌های انقلاب تلاش کرد.

حمید حاجی‌زاده یکی از همرزمان شهید می‌گفت: محمد همیشه لفظ شهادت را به زبان می‌آورد. صبح یکی از روزها وقتی از خواب برخاست رو به من کرد و گفت دیشب در خواب دیدم که به شهادت رسیدم و تو زخمی ‌شده‌ای. آن‌قدر عاشق شهادت بود که باور کرده بود به شهادت خواهد رسید. قبلاً ۳۵۰ تومان از من قرض گرفته بود و آن روز به اصرار آن پول را به من برگرداند و از همه حلالیت طلبید.

محمد در روز دهم فروردین سال ۱۳۶۷ در خط پدافندی منطقه غرب کشور در ارتفاعات شاخ شمیران به عنوان یکی از اعضای گردان حضرت امیرالمؤمنین (ع) در حال دفاع از میهن اسلامی‌ خویش بود که ترکشی به پای او اصابت کرد.

محمد عزیز زخمی ‌شد و درحالی‌که لفظ یا حسین و یا زهرا را به زبان می‌آورد به مقام والای شهادت نائل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا