دسته‌بندی نشده

تفکر و روحیه جهادی بخشی از هویت انقلاب اسلامی است

«سیدعباس هاشمی» با اشاره به خدمت‌رسانی بدون منت جهادگران در دوران دفاع مقدس، گفت: تفکر و روحیه جهادی بخشی از هویت انقلاب اسلامی است.«سیدعباس هاشمی» عضو هیات مدیره و مدیرعامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی یزد در گفت‌گو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد، با اشاره به هفته جهادسازندگی اظهار د اشت: تفکر و روحیه جهادی بخشی از هویت انقلاب اسلامی است و همچنین روحیه جهادی برگرفته از خدمت رسانی ایثارگرانه و بی منت است.

وی افزود: جهادگران دوران دفاع مقدس بدون هیچ درخواست و اطلاع شخص دریافت کننده، خدمت رسانی می‌کردند.

هاشمی روحیه جهادی مردم را در زمان جنگ غنمیت قلمداد کرد و ادامه داد: امروزه این روحیه در جامعه ضعیف شده است و مردم برای به سرانجام رسیدن یک در خواست کوچک نیاز به تهیه طومار و پیگیری های بسیار دارند.

عضو هیات مدیره کانون جهادگران جهاد سازندگی یادآور شد: جهادگران نقش به سزایی را در دوران دفاع مقدس ایفا کردند و خدماتشان مورد تایید فرماندهان نظامی ارتش، سپاه و حضرت امام خمینی (ره) بود.

مدیر‌عامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی احداث پل بعثت را روی رودخانه عریض و خروشان اروند یکی از خدمات موثر جهادگران دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: دشمنان تصور این اقدام را نداشتند و کاملا غافلگیر شدند.

هاشمی با اشاره به جمع آوری آثار شهدا، رزمندگان، و جهادگران استان یزد آنها یکی  از راه‌های زنده نگه داشتن آثار، اسناد و خاطرات جهادگران دانست و گفت: در صدد چاپ کتاب زندگی نامه شهدا، رزمندگان و اسرای  جهادگر هستیم.

استان یزد ۶۰۰ نفر داوطلب جهادگر به جبهه‌ها اعزام کرده‌ که از این تعداد ۱۵ جانباز، ۱۸ اسیر و ۵۰ شهید تقدیم میهن اسلامی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا