دسته‌بندی نشده

تعامل حوزه هنری یزد و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

در دیدار رئیس حوزه هنری یزد با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد بر همکاری هرچه بیشتر این دو نهاد در زمینه‌های مختلف به‌ویژه بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در استان تأکید شد.به گزارش دفاع‌پرس از یزد، عصر امروز رئیس حوزه هنری یزد و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در خصوص برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی هنرمند سال استان، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. محمدصادق کوچک‌زاده با بیان اینکه از ۲۰ تا ۲۷ فروردین هر سال هم‌زمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی هنری در یزد برگزار می‌شود.   وی با برشمردن برخی از برنامه‌های تدارک دیده شده افزود: به منظور گسترش فعالیت‌های ترویجی هفته هنر انقلاب اسلامی، قرار است از سال آینده در مراکز استانی، هنرمند سال استان توسط هیأت انتخاب چهره برتر هنر انقلاب در استان‌ها، معرفی شود.    دبیر ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در استان بیان کرد: هنرمند سال استان از بین رشته‌های مختلف هنری و ادبی توسط هیأت حقیقی و حقوقی انتخاب و به ستاد مرکزی در تهران معرفی خواهد شد.    کوچک‌زاده افزود: هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یزد در ویژه برنامه‌ای از نفرات برگزیده و چهره برتر هنر انقلاب استان تقدیر می‌شود.   وی ضمن قدردانی از همکاری و تعامل دو نهاد در زمینه‌های مختلف بر گسترش بیش از پیش همکاری‌ها تأکید کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد هم با اشاره به لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: فروردین، ماه عروج شهیدان علی صیاد شیرازی و سیدمرتضی آوینی است و باید در راستای معرفی و بزرگداشت این شهدای والامقام اقدام شایسته صورت گیرد.

سردار رضا هدایتی بر تعامل هر چه بیشتر این دو نهاد در ابعاد مختلف تأکید کرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند، برنامه‌های خوب و اثربخش در هفته هنر انقلاب اسلامی در استان برگزار شود.

این یادگار دفاع مقدس، معرفی چهره برتر هنر انقلاب در استان را اقدامی مؤثر و ارزشمند دانست و با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان تصریح کرد: هنرمندان با خلق آثار فاخر و ماندگار می‌توانند پیام انقلاب و شهدا را به جامعه به‌ویژه نسل جوان منتقل کنند.

در ادامه، جدیدترین تولیدات حوزه هنری یزد در سال ۹۷ به مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اهدا شد که وی ضمن قدردانی از رئیس حوزه هنری یزد و خالقان آثار، این محصولات را آثاری باارزش خواند. در پایان این دیدار، حکم انتصاب سردار هدایتی به عنوان عضو هیأت انتخاب «چهره برتر هنر انقلاب» در استان یزد که از طرف معاون هنری حوزه هنری کشور و دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی صادر شده، اعطا شد.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا