دسته‌بندی نشده

برگزاری همایش «مطالعات زنان و انقلاب اسلامی» در یزد

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: همایش «مطالعات زنان و انقلاب اسلامی» با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به بررسی نقش زنان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت.مریم «حسن‌پور» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد، با اشاره به برگزاری همایش «مطالعات زنان و انقلاب اسلامی» که به بررسی نقش زنان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌پردازد، اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران استان یزد به مناسبت آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی همایشی را با عنوان مطالعات زنان و انقلاب اسلامی برگزار کرد.

وی با بیان اینکه اولین روز این همایش با سه میز کار برگزار شد، افزود: مقالات طلاب حوزه علمیه خواهران با عنوان زن و انقلاب شامل «زنان در تشویق مردان به مبارزه در دوران انقلاب» از کبری زارع طلبه مدرسه الزهرا (س) مهریز و مقاله «ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب» از خانم بیک‌زاده از مدرسه معصومیه (س) یزد با دبیری اساتید حوزه و دانشگاه خانم‌ها رئیسی و کاظمی و با دبیری فاطمه جعفری مورد ارزیابی قرار گرفت.

حسن‌پور موضوع میزکار دوم را «ترسیم وضعیت ایران قبل از انقلاب و ریشه‌های پیروزی انقلاب اسلامی» اعلام کرد و ادامه داد: این میزگرد علمی توسط سرهنگ فضلی استاد دانشگاه و منصوره قیاسی استاد حوزه و به دبیری زهرا نقیب القرا ارائه شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد میزکار پایانی اولین روز همایش  را «ترسیم وضعیت ایران از زمان پیروزی تاکنون و دستاورد‌های آن» اعلام و تاکید کرد: این میزکار نیز با حضور میرمحمدی استاد دانشگاه و یاوری استاد حوزه و دبیری زارع ارائه شد.

این مقام مسئول در ادامه مطرح کرد:  برنامه‌های دومین روز این همایش اجرای دو میز کار با موضوع «ترسیم چشم‌انداز تمدن انقلاب اسلامی و چالش‌های گفتمانی آینده انقلاب» و «نقش انقلاب اسلامی در هویت بخشی زنان» با سخنرانی خانم نیکپور از اساتید برجسته حوزه خواهران  بود، که با موفقیت صورت گرفت.

وی یادآور شد: در اختتامیه این همایش به مناسبت روز تجلیل از مادران و همسران شهدا از خانواده طلبه شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام دهقانی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا