دسته‌بندی نشده

برگزاری سالانه بیش از ۲ هزار یادواره شهید در یزد

«احمد ابراهیمی» با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: سالانه بیش از ۲ هزار یادواره شهدا در یزد برگزار می‌شود.به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «احمد ابراهیمی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با اشاره به فرمان امام خمینی بعد پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت، سرمایه‌های اجتماعی را تقویت می‌کند، ضامن امنیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و عامل حرکت رو به جلوی جامعه ما است.

وی افزود: اگر امروز کشورمان در انرژی هسته‌‌ای، تکنولوژی‌های نوین، موشک‌سازی و بقیه علوم بین پنج کشور اول دنیا است، این پیروزی ناشی از تضمین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد برنامه‌های این اداره را در راستای ترویج فرهنگ شهادت برشمرد و ادامه داد: برگزاری یادواره‌ها، یادبودها، کنگره‌های شهدا در طول سال به برنامه‌ای همیشگی تبدیل شده به گونه‌ای که مردم خودجوش آن را را برپا می‌کنند و سالانه بیش از ۲ هزار یادواره در سطح استان برگزار می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به ساماندهی گلزار‌های شهدا سطح استان یزد، تاکید کرد: ۳۲۷ گلزار شهید در سطح استان داریم که ۲۳۱ گلزار ساماندهی و ۲۴ گلزار در دست اقدام برای ساماندهی است.

وی طرح سپاس را از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل دانست و عنوان کرد: این طرح به طور مدام با حضور مسئولان استانی در حال اجرا است که در امسال بالغ بر ۷ هزار بازدید از خانواده شهدا، ایثارگران صورت گرفته و این رقم در کل کشور چیزی بالغ بر ۳۰۰ هزار دیدار است.

این مسئول با اشاره به نیاز مبرم استان به حضور خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان در جامعه، عنوان کرد: مجمع فرزندان شهدا، تشکل‌های جانبازان نخاعی، مجمع پیام آور ایثار، کانون جانبازان، تشکل آزادگان و کانون فرزندان جانبازان از جمله نهادهای مردمی است که امسال تشکیل و در حال کار هستند.

ابراهیمی گفت: آرشیوی از ۱۸۵ هزار فایل در قالب ۳ هزار و ۸۲۷ پرونده فرهنگی شهدا در این اداره‌‌کل جمع آوری شده که در اختیار افرادی که برای کارهای تحقیقاتی به آن نیاز دارند، قرار خواهد گرفت.

وی تهیه و تکمیل نرم افزار چند رسانه ای شهید بزرگوار آیت‌الله صدوقی را از دیگر برنامه‌های امسال دانست و تاکید کرد: این نرم افزار با حضور مسئولان رونمایی شده و نرم افزار جامع شهدا هم که سال گذشته اجرایی شده نیاز به بروز رسانی دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با اشاره به کارهای فرهنگی بسیاری که برای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان صورت گرفته، افزود: در ارزیابی‌هایی که توسط وزارت کشور انجام شد اداره‌کل شهید و امور ایثارگران یزد رتبه اول در زمینه پیگیرهای سفر ریاست جمهوری به این استان را به خود اختصاص داد.

ابراهیمی متذکر شد: تقدیر از ۳۹۷ نخبگان جامعه هدف، کاشت نهال به یاد هر شهید، تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران، همایش دوچرخه‌سواری، عیادت و سرکشی به جانبازان و تجلیل از جانبازان قطع نخاعی و خانواده شهدای انقلاب از برنامه‌های روز ۲۲ اسفند ماه است، در هفته جاری صورت گرفته یا اجرایی خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا