دسته‌بندی نشده

استکبار ستیزی از مهمترین آرمان‌های امام خمینی (ره) بود

نماینده ولی فقیه در استان یزد استکبار ستیزی را یکی از مهمترین آرمان‌های حضرت امام دانست.

ا

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز گذشته در آیین رونمایی از پوستر ششمین جشنواره ملی «روح خدا»، به فضیلت‌های بسیاری که به اعمال ماه مبارک رمضان وارد شده اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پربرکت‌ترین دعاها و اعمالی که برای این ایام بیان شده، جوشن کبیر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان و دست اندرکاران جشنواره روح خدا بتوانند از فرازهای این دعای ارزشمند که معانی بسیار زیاد و ارزشمندی در آن نهفته است بهره‌گیری کنند، می توانند در پیشبرد اهدافشان موثر باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: صفات خدای متعال همه در دعای جوشن کبیر به صورت بسیار زیبایی وارد شده و اگر کسی بتواند این دعای عظیم‌الشان را که گلستانی از نام‌های خداوند متعال است در عرصه هنر وارد کند اقدامی ارزشمند انجام داده است.

ناصری یزدی ادامه داد: انسانی که به عنوان خلیفه‌الله است و می‌خواهد جانشین خداوند بر روی زمین باشد باید سعی کند خود را در مسیر خدا قرار دهد و حداقل بخش بسیار کوچکی از ارزش‌های الهی را در وجود خود داشته باشد.

امام جمعه یزد به چند دوره قبلی این جشنواره اشاره کرد و افزود: لازم است که یک بررسی در ارتباط با میزان تاثیرگذاری این جشنواره در معرفی سیره و آرمان‌های امام خمینی(ره) به جامعه به ویژه نسل جوان صورت گیرد.

ناصری یزدی افزود: امام خمینی(ره) یک شخصیت الهی و معنوی دارد که باید این شخصیت را به مردم معرفی کنیم اما آرمان‌های آن حضرت را ما باید بیش از هر چیزی در برنامه‌های خود قرار دهیم و سعی کنیم این آرمان‌ها که اصلی‌ترین آنها استکبار ستیزی بود را به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه آرمان‌های امام خمینی (ره) آرمان‌هایی الهی و برگرفته از آرما‌ن‌های نبی مکرم اسلام، امیرالمومنین(ع) و معصومین(ع) است، بیان کرد: اگر میزان اثرگذاری این جشنواره کم بوده باید در راستای بهبود فعالیت‌ها عمل کرد و در صورتی که تاثیرگذاری آن خوب بوده باید نسبت به تقویت هرچه بیشتر اثرگذاری جشنواره قدم برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه ایجاد تحول و نوآوری در هر کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بیان کرد: در صورتی که فعالیت‌های صورت گرفته در این جشنواره تاکنون نتوانسته هدف‌های در نظر گرفته شده را محقق کند باید سعی کرد روش را تغییر داد و با ایجاد نوآوری در کار، زمینه بهبود هرچه بیشتر فعالیت‌ها را فراهم کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا