دسته‌بندی نشده

ارزش‌های فرهنگی در دفاع مقدس متجلی شد

محمدعلی طالبی با اشاره به تجلی ارزش‌های فرهنگی در دفاع مقدس گفت: با توجه به تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس، از ظرفیت هیئت های عزاداری امام حسین (ع) استفاده شود.ستاد استانی مناسبت های دفاع مقدس به مناسبت سی و نهمین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد شامگاه یکشنبه  با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی و امنیت استانداری، فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده سپاه الغدیر، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، فرمانداران و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان دیگر دستگاه ها تشکیل شد.

«محمد علی طالبی» استاندار یزد در این جلسه اظهار داشت: همه خصوصا کارکنان دولت در راستای حفظ ارزش های دفاع مقدس یک مسئولیت فراموش نشدنی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس به لحاظ فرهنگی از ارزش های والایی برخوردار بودیم که آنها در دوران دفاع مقدس متجلی شد.

استاندار یزد با اشاره به دستاوردهای خوب نظام، بیان کرد: با وجود تحریم ها دستاوردهای خوبی از جمله توان موشکی، هسته ای و عمرانی در سال های گذشته، کسب کرده ایم که این ریشه در خودباوری مردم ما دارد.

استاندار یزد با تاکید به برگزاری هرچه با شکوه برنامه های هفته دفاع مقدس،اذعان کرد: با توجه به تقارن این هفته با ماه محرم بهتر است کارها و ایده های جدیدی برای هیات های عزاداری پیش بینی شود و از ظرفیت آنان استفاده شود.

طالبی یادآور شد:  با توجه به اینکه در دفاع مقدس همه مردم حضور داشتند نباید تکریم از خانواده شهدای اقلیت ها را فراموش کنیم که این کار علاوه بر افزایش همدلی در جامعه برای دنیا پیام های خوبی را همراه دارد.

همچنین سرتیپ دوم پاسدار «رضا هدایتی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد  در این جلسه با اشاره به  اهمیت دفاع مقدس و لزوم زنده نگه داشتن آن دوران در جامعه اظهار داشت:  در جنگ همه اقشار جامعه با سلایق گوناگون در کنار هم جمع شدند و به مقابله با دشمن پرداختند.

وی همدلی و همیاری مردم را دلیل پیروزی در زمان جنگ تحمیلی دانست و افزود: برای سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس ۷۰۰ برنامه در سطح استان یزد پیش بینی شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد تاکید کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، تجلیل از جانبازان و ایثارگران استان و گردهمایی روحانیون و طلبه هایی که در جبهه ها حضور داشتند؛ برنامه های شاخص این هفته می باشد.

در ادامه این جلسه سرهنگ «رضاپورشمسی» فرمانده سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه ایمان و اعتقاد ایرانیان، سبب پیروزی در دفاع مقدس شد بیان کرد: همدلی و همراهی مردم هنوز هم در استان یزد موج می زند.

وی از همه دستگاه ها خواست تا در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم های این هفته همکاری و همراهی کنند.  

همچنین در پایان جلسه هر کدام از اعضا به بیان نقطه نظرات و اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا