اخبار داخلی اداره حفظ آثار

ارزش‌های انقلاب اسلامی باید با شیوه‌های نو به نسل جوان منتقل شود

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تأکید بر اهمیت حفظ و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: باید ارزش‌های انقلاب اسلامی با شیوه‌های نو و پرمحتوا به نسل جوان منتقل شود..

«رقیه کرمانیان» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ ریزی کمیته زنان و دفاع مقدس استان یزد گفت: یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی گسترش ارزش‌های دینی و اجتماعی است؛ نشر آن‌ها بدون بهره‌گیری از روش‌های مناسب و جامعه‌پذیر به‌ خوبی میسر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه وقایع ارزشمند و ماندگاری چون سوم خرداد در تحکیم انقلاب اسلامی اثر گذارند، اذعان کرد: باید با شیوه‌های نو و پرمحتوا ارزش‌های برآمده از این وقایع را به نسل جوان منتقل و برای جامعه یادآوری کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بر اهمیت حفظ و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سوی بانوان تأکید و نوآوری، جذابیت و توجه به سلایق جوانان را در نشر و پایداری هر چه بیشتر این موضوع مؤثر دانست.

کرمانیان اظهار داشت: امروز جامعه و فرزندان ما با تغییراتی روبرو شده‌اند و ما نیز باید در مسیر این تغییر بهترین روش‌های انتقال مفاهیم را انتخاب و روش‌های خود را برای اثر گذاشتن هر چه‌ بهتر بر نسل جدید و رهایی از باورهای غلط نزدیک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مشاوران و نمایندگان بانوان در دستگاه‌های مختلف برای برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی باید در قالب‌های مشارکتی برنامه‌های جامعه زنان استان را برای گروه‌های مختلف سنی و در مناطق متنوع شهری و روستایی دسته‌بندی و با به کار بستن توانمندی‌های مختلف زمینه‌های اجرای آن را فراهم سازند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: با توجه به پیشنهاد‌های مطرح‌شده در این جلسه گردهمایی خانوادگی، روایت و خاطره گویی، دیدار با خانواده شهدا، مسابقات کتاب‌خوانی، برنامه‌های فرهنگی و هنری از قبیل سرود، تئاتر خیابانی و فعالیت‌های چندرسانه‌ای از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت شجاعت‌ها، ارزش‌ها و از جان‌گذشتگی‌های واقعه سوم خرداد هست.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد:

باید از ظرفیت رسانه‌ها در جهت نشر فرهنگ دفاع مقدس استفاده شود

در بخش دیگری از این نشست، «ناهید جمشیدی» مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد خاطرنشان کرد: کمیته زنان دفاع مقدس سعی دارد به وظایفی که در سال جاری برای آن مشخص شده است عمل کرده و به اهداف موردنظر دست یابد.

وی با اشاره به اینکه ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها برای توسعه و ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی در حوزه زنان و دفاع مقدس یکی از وظایف کمیته تخصصی و برنامه‌ریزی برای نشر فرهنگ دفاع مقدس است گفت: از خواهرانی که درزمینهٔ دفاع مقدس فعالیت پژوهشی دارند، دعوت به همکاری می‌کنیم.

جمشیدی ادامه داد: قرار است در سال ۹۷ با همکاری آموزش و پروش و با فراهم‌سازی بستر مناسب، برنامه‌ریزی برنامه‌های فرهنگی جهت نشر و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان به‌ ویژه دختران انجام گیرد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد افزود: باید از ظرفیت‌های رسانه‌ها در جهت نهادینه‌سازی، نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس با تأکید بر نقش و جایگاه ارزشمند زنان استفاده شود.

وی با بیان اینکه کلیه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی باید با هماهنگی یکدیگر بر توان‌افزایی و توسعه آگاهی‌ها و مهارت‌های زنان و خانواده و مبتنی بر فرهنگ دفاع مقدس بکوشند، تصریح کرد: با شناسایی یا ایجاد سمن‌های فرهنگی در حوزه زنان و دفاع مقدس می‌توان گام‌های مؤثر در این زمینه برداشت.

نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی کمیته زنان و دفاع مقدس استان یزد پیرامون گرامیداشت سوم خرداد و با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اثرگذار در این زمینه برگزار شد.

ارزش‌های انقلاب اسلامی را باید با شیوه‌های نو به نسل جوان منتقل شود

ارزش‌های انقلاب اسلامی را باید با شیوه‌های نو به نسل جوان منتقل شود

ارزش‌های انقلاب اسلامی را باید با شیوه‌های نو به نسل جوان منتقل شود

.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا