دسته‌بندی نشده

ادای احترام به ۱۲۴ شهید فرهنگی استان یزد

عباسعلی دانافر با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده هفته معلم و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مطهری گفت: برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم ماه با غبارروبی گلزار شهدای معلم و ادای احترام به ۱۲۴ شهید فرهنگی استان آغاز می‌شود.«عباسعلی دانافر» مدیر کل آموزش و پروش استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده هفته معلم و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مطهری، اظهار داشت:  برنامه های این هفته از روز پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با غبارروبی گلزار شهدای معلم و ادای احترام به ۱۲۴ شهید فرهنگی استان با حضور معلمان و مسئولین  آغاز و با برپایی مراسم تجلیل از معلمان در شهرستانها، مناطق و مدارس ادامه می یابد.

وی ادامه داد: عیادت از همکاران پیشکسوت، بیماران، جانبازان و معلمان سالمند نیز در طول سال در دستور کار آموزش و پرورش است که این برنامه به طور ویژه در هفته معلم دنبال خواهد شد.

دانافر  از وجود بیش از هزار قاری فرهنگی در استان یزد خبر داد و تأکید کرد: در واقع این قاریان جزء افراد صاحب رتبه هستند؛ اما متأسفانه دیده می‌شود که کمتر در خصوص این افراد صحبتی به میان می‌آید.

مدیر کل آموزش و پروش استان یزد با اشاره به  آغاز به کار کاروان قرآنی شهید حاج حسن دانش در هفته گرامیداشت مقام معلم، یادآور شد: این کاروان طی هفته معلم شروع به کار می کند و تا پایان ماه مبارک رمضان با حضور قاریان فرهنگی هر روز در یک مدرسه به جزء خوانی می پردازد.

این مقام مسئول برگزاری مسابقات ورزشی در بخش خواهران میان دانش آموزان دختر و فرهنگیان خواهر، برگزاری جشنواره بازی‌های فکری، تقدیر از معلمان منتخب در طرح‌های آموزش ابتدایی در جشنواره بوم زندگی، تجلیل از استاد شاخص فرهنگی توسط اعضای ستاد و … را بخش دیگری از برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم استان یزد در سال جاری دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا