دسته‌بندی نشده

آنان رفتند تا ما بمانیم

گاهی باید بنویسیم از حال و هوای آن روزهای دفاع مقدس، از شجاعت، فداکاری این دلیران. آنان که جانشان را در راه دفاع از سرزمینشان دادند اما سعادت دنیا و آخرت نصیب‌شان می‌شود. آنان که رفتند تا ما بمانیم.به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «عطیه دهقان» در دلنوشته‌‌ای در سرزمین شلمچه، با شهدا سخن گفته است.

وی در این دلنوشته آورده است:

«گاهی باید بنویسیم از حال و هوای آن روزهای دفاع مقدس، از شجاعت، فداکاری این دلیران. آنان که از همه چیز خود گذشتند تا سرزمینشان به دست دشمن نیافتد، آنان که جانشان را در راه دفاع از سرزمینشان دادند، اما سعادت دنیا و آخرت نصیبشان می شود.

آنان که رفتند تا ما بمانیم

خداوندا! حالا که به من توفیق قدم گذاشتن به سرزمین لاله‌های پرپر شده را دادی، از تو سپاسگزارم.

من توانستم حال و هوای آن روزها را کمی درک کنم و از عمق وجودم، فداکاری و ازخودگذشتگی این شهیدان را حس کنم. ایثاری که هر چه بگویم، کم گفتم.

اگر چه تا قبل از این سفر، به درک این اتفاقات پی نبرده بودم، اما حالا که از نزدیک مناطق جنگی را دیدم، سختی‌ها و مشکلات آن دوران را به خوب فهمیدم و همچنین تلاش بی پایان و خستگی‌ناپذیر آنان را درک کردم.

نوجوانان و حتی پیرمردهایی که از جانشان گذشتند و مانع غلبه دشمن به کشورشان شدند. سپاسگزاری از آنان ادامه راهشان شهیدان است، پیروی از آنها، با دیدن مناطق جنگی، دهلاویه، هویزه و دیگر مناطق و درک حال آن روزها، میسر می شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا