معرفی کتاب

«آسمان بی‌ستاره» روایت‌گر خاطرات جانباز آزاده «صفر دهستانی»

کتاب «آسمان بی‌ستاره» به شرح گوشه‌ای از واقعیات برگرفته از خاطرات بسیار تلخ و شیرین دوران اسارت در اردوگاه‌های عراق است، حکایت مردانی که در بازداشتگاه‌های دشمن بعثی، مردانه ایستادگی و مقاومت کرده و هرگز از اعتقادات و منش اسلامی خود دست برنداشتند.

بی‌شک یکی از دوره‌های سرافرازی ایران اسلامی دوران هشت ساله دفاع مقدس است که استکبار جهانی در جهت نابودی این نظام مقدس با تمام توان وارد صحنه شد، ولی با عنایت حق تعالی و رهبری مدبرانه امام خمینی (ره) موفق نشدند به اهداف شوم خود برسد.

کتاب «آسمان بی‌ستاره» روایت‌گر شرح خاطرات خودنوشت «صفر دهستانی مجومرد»، از آزادگان عملیات غرورآفرین «بدر»، در ۱۲ فصل و ۱۰۶ صفحه به رشته تحریر درآمده است.

وی در این کتاب به شرح گوشه‌ای از واقعیات برگرفته از خاطرات بسیار تلخ و شیرین دوران اسارت در اردوگاه‌های عراق پرداخته است، حکایت مردانی که در بازداشتگاه‌های دشمن بعثی، مردانه ایستادگی و مقاومت کرده و هرگز از اعتقادات و منش اسلامی خود دست برنداشتند.

نویسنده در گوشه‌ای خاطراتش در این کتاب آورده است:

«گاهی با لباس شخصی‌هایی نیز مواجه می‌شدیم که بدتر از افسران نظامی کتک می‌زدند، یک روز می‌خواستند در همان راهرو به حالت سجده برویم. این‌بار رفتند سراغ زخم‌ها و نقاطی که قطع عضو شده بود. روی باقیمانده دست و پای قطع شده راه رفته و با لگد زخم‌های عفونی شده را هدف می‌گرفتند.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا